| TriXeE a întrebat:

vrem sa ii pregatim doamnei diriginte un cadou de Craciun. Noi fetele din clasa ne-am gandit la un dans si probabil vom lua si 3-4 baieti. Dansul vrem sa il facem pe melodia: mariah carey- all i want for christmas is you. Si vrem si noi mai multe ideiiii.va rugam vrem idei de dansuri. fundaaaaaaaaaaa p. s.-suntem 8 fete

Răspuns Câştigător
| BeibbG a răspuns:

Pai, puteti sa va luati miscarile dupa net :) de exemplu :
http://www.youtube.com/watch?v=oNMNZutPUuY sau :
http://www.youtube.com/watch?v=md88evNettA&feature=related :x Pur si simplu puteti sa cautati pe youtube "Craciunite" si acolo va da mai multe dansuri si miscari :x P.S si noi dansam :* si chiar ne-am luat unele miscari dupa al doilea dans :D Sper ca ti-am fost de ajutor! :* Fundita?;;)

3 răspunsuri:
| BeibbG a răspuns:

Multumesc pentru fundita!

| AloAlo99 a răspuns:

In introducere merg niste pasi de vals simplu cu deschidere spre dreapta, da- mi id tau sa iti explic pe indelete.

| StrangeSmile1 a răspuns:

Sunt de parere ca ar trebui sa faceti un dans tematic. Pe prima parte puteti sa va prefaceti ca sunteti niste papusi, apoi cand incepe melodia sa faceti miscari lente dar deschise [chiar si in perechi] si fiti foarte atenti la versuri ca sa va ajute si la miscari. De exemplu "there's just one thing I need" - aici cineva din mijloc poate sa ridice un deget foarte sus iar ceilalti sa se apropie incet si sa arate spre el uitandu-se exprimand dorinta de a-l avea. La "I just want you for my own" - acea persoana isi poate tine "dorinta" la piept etc. Cand incepe partea mai vesela a melodiei puteti chiar sa faceti si miscari amuzante pentru a aduce si zambete pe buze dupa prima parte mai lenta a melodiei. Have fun! ~Sper ca te.a ajutat sfatul meuhappy :*