| Laly_4113 a întrebat:

Hey, va rog ajutati-ma rapid! Dau fundita! Vin niste profesori din mai multe tari pentru un proiect si ne viziteaza scoala si la noi vine Polonia si trebuie sa fac diferite lucruri imi dati idei am facut steagul cu bilute de hartie creponata (a iesit super). As vrea alte idei de confectionat, idei sa fac lucruri rapide sa nu dureze mult si practice pentru o eleva de 13 ani.as vrea idei care se pot realiza in cateva ore, max 2 zile. Sper ca ati inteles tot, cine imi da idei super care nu necesita cumparaturi, primeste fundita! XOXO! Dau fundita

Răspuns Câştigător
| Ekkaterinna a răspuns:

Poti incerca sa cauti prin reviste articole despre cultura, religia si de ce nu...economia poloniei.Sa scrii pe o coala mare de hartie "Bun venit" in poloneza.
Si acum ceva mai complex:
Taie 10 stelute din hartie colorata galbena sau alba colorata cu galben.
Pe o plansa lipeste cele 10 stelute mai amestecate (adica sa nu le pui chiar drept)
Apoi scrie pe stelute niste cuvinte care ti-au placutin poloneza.

4 răspunsuri:
| Black_Cherry a răspuns:

Felicitari, picturi sau colaje

| Bteen a răspuns:

De exemplu poti sa iei 4 sau 6 coli A3 sa le lipesti sau capsezi, le pui impreuna, le atasezi de un bat de plastic, lemn si asa creezi o floare. Le colorezi in alb si rosu si poti scrie pe petale POLSKA.Sau ceva mai simplu o felicitare cu o mica poezie in poloneza sau un desen dragut. Bafta!

| laptopnews a răspuns:

Da, cel mai important este sa te documentezi despre cultura lor, feluri de mancare ( poti icnerca sa gatesti cu mama tao specialitate de-a lor) traditii, e Internetul plin. Sau sa faceti niste planse cu chestiile reprezentative pentru Polonia cu poze, chestii scrise. Eventual te poti interesa de portul lor popular, cum avem noi are fiecare tara, si se gesesc de imprumutat/ inchiriat si sa te imbraci asa cand vin, nu stiu acum, cum va organizati si la nivel de scoala.
Mult succes!

| karinacora97 a răspuns:

Pai fa lebada din hartie A4 iese super cool eu am luat locul 1 la un concurs international