| ღஐNicoleღஐ a întrebat:

Heyy TPU! Va rog daca stiti sa-mi ziceti si mie niste proverbe care sa contina UNITATI DE MASURA IN PROVERB. Sau macar site-ul de unde pot gasi. DAU FUNDA! a era sa uit SI VOT!

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| akaa a răspuns:

Thx for Fundaa love struck

| cosmin21 a răspuns:

Inalt ca bradul, prost ca, gardu.
intra aici si vezi mai multe proverbe http://proverbe.citatepedia.ro/

| ღஐNicoleღஐ explică:

Cum ar veni. In fata mea nici un ban nu face. ban este unitatea. nu vreau numere ca astea nu-s unitati de masura. vreau cu bani ceasuri/ora/minut/secunda/an/luna. De astea. plzzzz