| VampireBlood a întrebat:

Heyyyyyy! Ce mai faceti? Se aproprie hallooween`u si am nevoie de idei de decoratiuni facute de mana,muzica si ce as putea sa folosesc pe post de dovleci(ca nu am ) si de panze de paianjen, cum as putea sa fac panza artificiala?

1 răspuns:
| CristiSeeker a răspuns:

Buna! In materie de muzica ti-as putea recomanda chiar trupa Helloween (in special melodia lor Halloween; s-ar putea sa ti se para prea dura la inceput, dar cu siguranta creaza ambianta necesara).
In loc de dovleci ai putea sa incerci sa folosesti plante inrudite precum pepenele (desi este putin diferit ca si comozitie, iar coaja se cam crapa, in general; plus ca nu stiu unde mai poti gasi in aceasta perioada pepeni) sau poti sa ii inlocuiesti total cu obiecte create de tine din carton/lampi, lucruri de genul asta.
Pentru panza de paianjen: cred ca exista niste spray-uri speciale care contin o substana asemanatoare, dar considerand ca s-ar putea sa nu ai fonduri necesare pentru asa ceva, poate ai dori sa incerci sa confectionezi ceva asemantori din ata alba sau chiar nylon/guta...
Astea sunt cam toate sfaturile pe care ti le pot oferi. Sper sa iti iasa bine; spor la treaba!