| CristinaTitrat a întrebat:

Hi! Eu am 12 ani, 1, 44 inaltime si 40 kg. As vrea sa stiu daca am inaltimea, greutatea potrivita pentru varsta mea (eu sunt cea mai pitica din clasa). Daca nu, cam care ar fi greutatea, inaltimea potrivita varstei mele?

3 răspunsuri:
| MarioOnette a răspuns:

Esti normala si ai doar 12 ani o sa mai cresti la inaltimea ta trebuie sa ai 44 kg dar e ok si asa

| cflori a răspuns:

Nu te mai stresa pe tema asta, o sa te mai dezvolti pe parcursul anilor.

| emma8931 a răspuns:

Stai linistita eram si eu in aceeasi situatie nu te ingrijora fetele de regula incep sa se dezvolte fizic de la varsta de 13 ani deci nu aide ce sa te alarmezi ca vei ramane mica