| starlight888 a întrebat:

Am 12 ani, 1, 70 inaltime si 68 de kg.
. ce sa fac ca sa ajung la greutatea potrivita pentru varsta si inaltimea mea in cel mai scurt timp?

Răspuns Câştigător
| AliceTeo a răspuns:

Renunta la dulciuri si la produse lactate si fa mult sport.Inainte sa faci abdomene, trebuie sa alergi mult.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sport,foarte multa miscare, jogging, si o alimentatie sanatoasa eventual prescrisa de un nutritionist.Sunt prea multe kg (13-15) de grasimi de ars.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Organismul pune in grasime energia surplus. evita zaharul, sucurile ce au zahar, mancarurile grase, lucrurile cu ulei mult precum cartofii prajiti etc., ouale. astea au multe calorii iar corpul le depoziteaza ca grasime. daca nu rezolvi problema acum. mai tarziu va fi mai greu de rezolvat. vorbeste si cu parintii despre faptul ca vrei mancare sanatoasa. ai si tu dreptul sa decizi ce mananci.

| Daniellllll1 a răspuns:

Raspuns simplu :Sport.

| kevincube a răspuns:

Hmm ce ai putea să faci tu ca să ajungi în cel mai scurt timp la greutatea dorită?
O teorie: să mânânci doar micul dejun, prânzul şi cina. Nimic altceva între mese decât multă apă.