| TheGrooveStreet a întrebat:

Hi TPU sad imi spuneti si mie de ce imi merge assasin creed brotherhood cu numai 11 Fps.

Am urmatorul sistem :
3Gb Ram 1077Mhz (1Gb 400Mhz + 2Gb 677Mhz)
Procesor intel dual core 2.2Ghz
Placa video: Nvidia 8400GS 512mb
Windows 7 32bit

Precizez ca am inchis toate programelele care consuma ramstraight face

Pls cum sa il fac sa mearga mai bine?

3 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

La cerinte scrie core 2 duo dar nu cred ca asta e problema...acum am vazut ca ramii au frecvente diferite...incearca sai setezi din bios la aceeasi frecventa si vezi daca iti merge mai bine, daca nu da si tu detaliile la minim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal,am luat si eu tot jocul. tot windows 7 am. pcul este 4 gb ram ddr3 placa video ati hd radeon 1gb si procesor Intel core 2 quad cpu 2. 7ghz. eu banuiesc ca problema e de la procesor, de la placa video nu cred dar ca sa fii sigur dai toate setarile pe minim. multa bafta, app chiar si cu pcul meu tot nu merge perfect adica merge bine dar se mai blocheaza uneori

| Atrix a răspuns:

Mie mi-a mers cu 20-24 fps pe:Nvidia 8400 GS, 2 Gb de rami, procesoe AMD Athlon dual core 240... Ori nu ti-ai pus toate la minim ori de la procesor e.