| Deutsa56 a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=D6UeLg-ASks.Ce parere aveti? uitati-va pana la sf.eu nu stiu ce sa cred.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut si eu pe vimeo.com, mi-a aratat o prietena.
Prima data am zis ca e chiar adevarat, dar de pe la minutul 20 au inceput cu niste chestii asa banale, simple presupuneri ale celor care au facut clipul, ba chiar parantezele alea adaugate de traducatori imi provoaca rasul.Chestia cu 11, ca erau 11 pasageri la bordul avionului care a lovit WTC[World Trade Center] si ca s`a petrecut pe 11 septembrie bla, bla, bla e o tampenie.De exemplu eu sunt a 6-a persoana din catalogul de la scoala, dintr`un total de 17 elevi.17-6=11, vai, am legatura cu masoneria! Sau literele numelui meu de familie + prenumele, 6+5=11.Astea`s pure coincidente.
Presupunerea cu Rain Man, ca e de fapt Baphomet si in unele clipuri apare capul lui etc. e alta tampenie.De unde stiu ei ca Rain Man e Baphomet? Scrie undeva? E cunoscut de secole? Nu! La clipul Rihannei cu capul ala care cica e rezultat din modificarea pozitiei originale, mai zic si eu, dar poate fi modificat si de ei, ca sa tampeasca lumea, pentru ca in videoclip nu se vede clar.
Bun, sa zicem ca Rain Man e Baphomet, dar Umbrella, Ella, sau ce mai ziceau ei acolo ce legatura au cu Rain Man?
Chestia cu negrii care arunca banii, e de mult timp si e marca originala si obisnuita a lor.
Partea cu 25 e sinistra, exista si pentru asta o explicatie logica, dar nu vedem noi, din cauza chestiilor care incearca sa ni le imprime astia care au facut clipul. Mintea noastra e prea atenta la dovezile extrem de lamuritoare si convingatoare ca sa observe prostiile incluse in acele "dovezi".
Clipul lui Michael Jackson dat in material nu e originalul, e un remake, dupa unele controverse in care a fost implicat pentru ca originalul indica violenta. Oricum, ai observat si tu ca ei adauga "Acum se elibereaza", "E liber acum", "Demonii sunt nervosi".Hai frate, ma lasi? De unde stiu ei? E o interpretareoh go on.
Sunt multe care n`au sens, care n`au logica etc.Si e mult de discutat, trebuie analizata fiecare fractiune de secunda din clip ca sa poti vorbi pe larg.Acu nu`mi mai aduc aminte, a trecut macar 1 saptamana de cand am vizionat materialul, dar sunt multe.
Bafta`!