| yym a întrebat:

Și acum când vă scriu, este zgomot. Unde mă pot duce câteva zile măcar să mă pot odihni in voie, stau la bloc, de casa nu am bani?! Va rog mult, orice răspunsuri sunt bine-venite! Va mulțumesc mult, o seara buna!

31 răspunsuri:
| StefanIlAreMare a răspuns:

La hotel

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ar trebui să știm unde ești, cât timp și cât de departe poți pleca.
Încearcă o pensiune liniștită, poate chiar pe la mare, ori la munte. Dar nu în weekend, că se umple de cocalari gălăgioși.

| Violleta2022 a răspuns:

Suna la politie sa vina si sa vorbeasca cu vecinii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o pensiune, conac, cabana.

| Catrice a răspuns:

În pădure, e gratishee hee

| Hammurabi a răspuns:

Cumpără o pereche de dopuri/antifoane pentru urechi.
Nu sunt foarte scumpe si atenueaza zgomotul până aproape de 100%. Eu am folosit și îți garantez că nu te va mai deranja nici un fel de zgomot.
Nu sunt deranjante, te obișnuiești foarte repede cu ele.

| aditimus a răspuns:

Mergi la o manastire cateva zile sa te linistesti, acolo nu platesti.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Dar ce zgomot este? Daca se petrece in timpul orelor de odihna, suna la politie. Daca nu, mergi undeva unde iti permiti, cauta o cazare pe booking si stai cateva zile acolo daca chiae nu mai poti sa de zgomot. O alta varianta ar fi sa mergi la o ruda, putin timp. Daca ai de invatat si nu poti din cauza zgomotului, mergi la biblioteca. Nu dai prea multe detalii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La o mănăstire. La o cabană la munte. În gazdă la un țăran, ultima casă din sat spre vârful muntelui. Cazat în deltă( a Dunării).
Sau unde stai, vată cu ceară în urechi.

| haileewatson a răspuns:

Mergi peste vecini si da-le o bataie buna.

Răspuns utilizator avertizat
| oglindasultanului a răspuns:

As zice camping, dar nu prea merge iarna, cred ca iti ramane sa dormi in masina. Nici masina nu ai?

| Celcestietot a răspuns (pentru haileewatson):

Si daca ia bataie, cine se mai intoarce aici pe TPU?

| gemeni6226 a răspuns:

Deci si eu stau la bloc si este clar ca daca ar fi zgomot in orele de dormit sau m-as duce la vecin in prima faza l-as ruga frumos in a doua faza as suna la politie.Dar poti sa pui aceasta intrebare la legislatie acolo domnul Ioandelasal care este al doilea in clasament ul TPU iti spune clar ce prevede legea in acest caz. Sunt sigur ca exista lege care interzice zgomutul dupa o anumita ora pana dimineata nu stiu la 7 sau 8.De ce sa-si paraseasca omul propria locuinta pentru niste inconstienti.Caci peste tot e bine dar acasa e cel mai bine.

| Goete a răspuns:

"Este atâta gãlãgie pe Pãmânt, cã nu se mai aude nimic din Cer"

Intr-un sat de munte, uitat de lume, pe o pasune sau intr-o padure unde timpul s-a oprit

| Goete a răspuns (pentru StefanIlAreMare):

Nimic mai pretios decatsa iesi cu autocaravana departe de orice hotel

| Theo94 a răspuns:

Unde nu este zgomot, dupa posibilitati sau asteapta sa se termine, mai foloseste cineva contul asta, asa pare dupa intrebarile care le-ai pus pe TPU.
Sau intrebarea se refera la altceva, trebuie sa citesc printre randuri?

| Yasmin875 a răspuns:

Cu cortul.

| cuvant a răspuns:

Buna Yym,

Zone cu multa liniste gasesti in Romania dar depinde cat de mult iti doresti si cat iti poti permite.
Daca esti aproape de centru tarii iti recomand sat de vacanta integro.
Iti recomand Sighisoara are dealuri frumoase si te poti odihni.
Caciulata mi-a placut si am mers in extra sezon.
Scrie-mi pe privat daca vrei mai multe locatii ca nu stiu daca iti doresti sa pleci din zona ta sau iti doresti sa calatoresti cateva zile?

| omar456321 a răspuns:

Hiking la munte.

| cristi202 a răspuns:

Eu cand am nevoie de liniste, merg cateva zile la cabana Diham (nu in weekend, caci e plina, si e si acolo galagie uneori), aflata nu departe de Predeal, cam o ora de mers pe jos, dar se poate ajunge si cu masina, jumatate din drum fiind asfaltat (drumul de la Predeal la Rasnov), Pentru 30 de lei pe noapte te pot rasfata ziua cu un peisaj alpin exceptional.
Dar, depinde de unde esti tu. Din Bucuresti e usor de ajuns, dar, din Timisoara, Baia-Mare, sau Suceava, nu prea tine.

| Editocroci a răspuns:

La rude, la prieteni.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Ar fi ceva variante, în caz cã cineva nu gãsește alte soluții :
Supraveghetor sau om de curte la o pensiune sau casã de vacanțã mai retrasã.
Voluntariat intern/extern, cu cazare.
Petsitting acasã la proprietarii animãluțului, cand pleacã în concediu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cumpără dopuri de ceară și căști anti zgomot. Ia un autobuz și ieși din oraș.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Peste tot ai nevoie de bani, la munte daca mergi ai nevoie de bani de hotel ca nu poti dormii in gară, ai nevoie de bani de mincare, deci daca nu ai bani stai frumos acasa si dormi in patul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi vară, adica cald afara, ti-as sugera sa iti faci rost de un cort si sa evadezi cateva zile pe la poalele vreunui munte. Nu te costa absolut nimic, bine, doar cortul daca nu il ai deja happy.
Dat fiinda ca prin multe locuri prin tara a nins, cade din start ideea, dar poti sa mergi la un hotel, daca iti permiti desigur si vrei sa scapi de zgomotul din locuinta ta.
Sau poti inchiria o cabana la munte.

| dolceromania a răspuns:

O cunoștință, undeva departe de zgomotele orașului.

| sammie a răspuns:

Hotel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista pensiuni mai ieftine, uneori la periferia orașelor!

| GabrielaaGbai244 a răspuns:

Înțeleg că vrei să te duci undeva pentru a te odihni câteva zile și să scapi de zgomotul de la bloc. Dacă nu ai buget pentru o casă, poți lua în considerare o vacanță într-un loc liniștit, cum ar fi o stațiune montană sau un sat pitoresc. Poți căuta oferte de cazare la pensiuni sau cabane mai accesibile. De asemenea, poți verifica site-uri de închirieri de vacanțe pentru a găsi opțiuni convenabile. Important este să alegi un loc care să te relaxeze și să te ajute să te odihnești în voie. Sper că vei găsi destinația perfectă pentru tine! O seară frumoasă și odihnitoare în continuare!?