| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Ieri si azi am avut cele mai naspa zileoh go on.Acum patru ani, am avut o trupa unde cantam, eu cantam si unele fete dansau altele ma acompaniau pe mine.Doar la evenimente, la un eveniment la scoala, cand trebuia sa se stranga bani la scoala pentru o anumita situatie.
Si am tinut-o asa pana in clasa a 8a
Acum ceva timp, trebuia sa dansam la ziua scolii, si atunci doamna directoare ne-a implicat pe noi, si fiindca unele nu aveau pereche, trebuia sa facem spagat, ma rog, un dans aerobic pentru ca eu nu mai puteam sa cant, atunci a mai bagat doamna directoare inca 2 fete. Una de cand cand a intrat m-a enervat la culme, intruna.Ieri trebuia sa ne imbracam in niste tricouri si niste pantaloni care mie si unei colege cu care ma inteleg super ne sunt extrem de mari. Ea a facut tot felul de fite si de chestii ca nu vrea aia, nu vrea nici pe cealaltaoh go on.Azi a facut asa pana intr-un punct cand am tipat, i-am zis-Fetitoooo ce ai? nu ti se pare ca tu comentezi si faci cam multe aici, si pana la urma era trupa noastra, si i-am zis cand m`am calmat sa ia ea pant aia si tricoul iar eu sa iau unii mai micioh go on. Daar nu ca ea nu vrea pant aia si tricoul, ca nu ii place.Si i-am zis ca data trecuta am fost imbracata cu alea mari si am fost bagata in sac direct, ca eu sunt pitica si nici grasa dar nici slaba.Si ea facea cam ce vrea in trupa, cu toate ca nu era trupa facuta de eaoh go on.Cand a vazut ca nu stia ce sa mai zica, a chemat una din profesoare, care erau implicateoh go on.Profele,au zis ca de ce nu dansam noi cu hainele alea, ma rog...noi i-am zis ca ne sunt mari si nu avem ce sa facem, dar profa nu a inteles jur ca atunci am inceput sa plang.In fine m-am calmat greu rau de tot.Am ajuns acasa si am facut o repetitieoh go on ca maine avem alt dans.Atunci i-am zis cu frumosul, fata uite mie imi sunt mari, la fel ca si colegei mele, si nu ne putem imbraca cu ele, ea este inaaaaltaaa si putin mai grasa, ea nu frate ca nu ii place, si ca eu vreau alti pant sa imi arat formele, nu e adevarat, da am forme dar nu nu vreau astaoh go on jurr ca nu vreau, doar ca nu vreau sa arat oribil.In fine, dupa 2 minute primesc un telefon, de la un coleg.Si ea i-a zis acestuia ca nu ma suporta p mine si ca vrea sa ma bata pe mine si pe colega meaoh go on.Baiatul ala i-a spus ca daca se atinge de noi, o sa iasa rauoh go on.Am inchis si i-am spus ce am aflat, atunci nu stia ce sa mai zica, iar eu m-am dus la ea si i-am zis sa ma bata, si ea atunci s-a dat la o parte si cica, sa nu mai imi dau fite pe hol.Eu am intrebat-o cand m-a vazut ea pe mine pe hol ca imi dau fite, si in primul rand eu nu ies pe hol, doar afara si atunci fug pe hol pentru ca e pauza micaoh go on.Si a sunat profii sa le zica, vezi Doamne nu mai danseaza ca nu ii convine ei, ca nu vrem noi nu stiu ce.Eu aveam atatia draci, incat aveam lacrimi in ochi si am plecat, afara sa ma calmez.Culmea e ca acum, cu bune si cu rele am acceptat ca o proasta ce sunt, si care ma lasa influentata de o proasta, careoh go on...oh go on, si intr-un sfarsit am acceptat sa ma imbrac cu hainele aleaoh go on, inca am nervi, nu stiu cum sa ma calmezoh go on
Imi "bubuie" capul, si tip la toata lumeasad
Cum ati fi reactionat voi? am procedat bine?
si va rog frumos, daca am avut greseli la scriere sa imi spuneti, imi pare rau dar la cati nervi amoh go oncrying

Răspuns Câştigător
| LauraMB a răspuns:

Eu cred ca trebuia sa iti susti ideea,sa nu fi tu aia care cedeaza, aici chiar aveai dreptate, si cred ca fata respectiva era doar invidioasawinking

3 răspunsuri:
| PikaRawrr a răspuns:

N'am inteles nimic.

| sasha1265 a răspuns:

Eu spun ca ai reactionat corect...asa as fi facut in locul tau. Spune-le lucrurilor pe nume, si da-o afara din trupa pe proasta aia! funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteai sa faci un rezumat daca se putea, pentru ca nu stiu cati vor avea rabdare sa citeasca si sa mai si raspunda. Eu am citit si cel mai bine ar fi sa o excluzi din trupa. Nu conteaza ca aveti un nr. de facut, dar cu fitoase de genul asta nu se poate lucra. Las-o cu ochii in soare si arata lumii ca poti face un numar mult mai bun fara ea. Succes! :*