| AnonimaRo a întrebat:

Imi dati si mie idei de costume de Halloween (sa le fac acasa) dau funta la cea mai buna idee

Răspuns Câştigător
| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns:

Vrajitoare, iei un tricou negru si ii cosi volanase lungi la maneci, il porti cu o fusta neagra si gata (sau poti alege alta culoare, dar mie mama mi-a facut costumul negru).
Accesorii:
-Bagheta magica= o crenguta
-Palaria=Iei o palarie (nu conteaza de care) ii pui un con de carton in varf si cosi pe palarie material de culoarea costumului. (sfat: coase-i 2 panglici ca sa poti innoda palaria sub barba, sa nu-ti cada) Nici nu se va vedea ca era o palarie simpla inainte.
daca nu poti tu sa-l faci, roaga un parinte sa te ajute.
Optional: mie mama mi-a lipit pe palarie si pe costum abtibilduri in forma de stele si luna.

2 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Sigur ai o imaginaţie bogată, îţi consider un comportament bun şi vei reuşi singur ceea ce ţi-ai plănuit.

| Gherasa_Gabriel-Andrei_1998 a răspuns:

Fa-ti costum de zombiee! O fusta care nu-ti mai place o poti rupe putin si o bluza o zdrentuiesti! Un pic de machiaj va face totul SUPERB