| 1Q a întrebat:

Imi explicați va rog cum se pune la pariuri adică care sunt regulile ce e cu cotele, etc Funda

Răspuns Câştigător
| Silviu_Respect_1991 a răspuns:

Ca sa bagi la pariuri trebuie sa stii si meciurile.care cum joaca, cine a batut data trecuta sa tii cont si unde se joaca meciu care echipa este mai buna sau mai putin buna.

Mic Ex:
Cota1.20 Dinamo - Cota 3.01 U Craiova
Echipa ce-a mai slaba are cota mai mare.pentru ca sunt sanse mai putine sa bata.tu aici trebuie sa gandesti.
Joaca la dinamo acasa pentru ca primul este dinamo, dinamo este mai buna.deci tu trebuie sa pui 1. daca vrei sa pui ca fac egal pui X. daca vrei sa pui ca bate Craiova pui 2. daca vrei sa pui ca bate dinamo s-au face egal pui 1X..sau Craiova bate sau face egal pui X2. sper ca ai priceput ceva.sunt multe chesti dar le inveti pe parcurs

2 răspunsuri:
| claudiu89 a răspuns:

Fiecare meci de fotbal se poate termina in 3 feluri (castiga, egal, pierde). Fiecare rezultat are o cota. Cota vine inmultita cu suma depusa si asta iti este castigul. Romania - Brazilia ar putea avea urmatoarele cote - castig 100, egal 50, pierde 1.01. Dupa cum vezi, in acest caz daca pui 100 lei pe Romania vei castiga 10000 lei (5000 pentru egal).

Răspuns utilizator avertizat