| marius577 a întrebat:

Imi explica si mie cineva legea educatiei care a fost adoptata?(asa am auzit eu). Adica la ce se refera.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legea educatiei are 365 de articole si 58 definitii, ar trebui scris un tratat pentru a fi explicata. O poti citi aici: http://www.cdep.ro/proiecte/2010/500/80/7/leg_pl587_10.pdf. Numai bine!

3 răspunsuri:
| Dragotta a răspuns:

Tot ce stiu eu este ca cei din clasele primare cand vor ajunge la gimnaziu vor sta pana in clasa a 9 a

| BellsC a răspuns:

Eu am inteles ca s-ar da vacanta de 3 luni iarna pentru economie si vara mergem la scoala.
laughingDar cred ca e si aia cu 10 cls obligatoriu cum era inainte... oricum nici ei numai stiu ce sa mai faca le intoarce si le reintoarce ...ne-a zapacit de tot.

| theprettyreckeless a răspuns:

Si eu am auzit de alta insa nutiu sigur daca e aprobata in totalitate.
cica de la anul cei pana in clasa a8a voi face 5 ore pe zi iar cei de la liceu 6.