| justinbiebersucks a întrebat:

Imi plac filmele astea cu ecranizari ale benzilor desenate (Batman, Superman, Spiderman). Pana acum am vazut Spiderman (1, 2 si 3), Batman (Batman Begins si The Dark Knight), Fantastic Four (ambele). Vad ca la Superman e altfel treaba : sunt patru filme vechi de prin anii optzeci. Banuiesc ca nu se compara la efecte, actiune, poveste (cel mai mult ma intereseaza povestea) cu Spiderman 3 spre exemplu. Dar as vrea sa vad Superman Returns. Trebuie sa vad si Superman I, II, III si IV ca sa inteleg ceva? Si inca ceva: Ce filme imi mai recomandati asemanatoare (cum spuneam : cel mai mult ma intereseaza povestea (story-ul))?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

X-Men, X2, X-Men The Last Stand, X-Men Origins-Wolverine, Iron Man, Hellboy, Hellboy II- The Golden Army, Hulk, The Incredible Hulk, Spawn, Daredevil, Elektra, V from Vendetta, Sin City, The Crow, Catwoman, filmele din seria Blade, toate sunt ecranizări ale unor benzi desenate. Din câte ţin eu minte, filmele cu Superman nu aveau foarte mare legătură între ele, dar poţi să le vezi, pentru a face o comparaţie... Există şi filme cu Batman mai vechi, nu numai cu Superman(Batman, Batman Returns, Batman Forever, Batman & Robin).

2 răspunsuri:
| tzugui_3815 a răspuns:

V for vendetta.nu multi stiu dar e adaptarea unei benzi desenate.si e o poveste geniala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.filme-live.com gasesti cate filme vrei de toate genurile.peste 800 de filme online