| mariaa05 a întrebat:

Imi poate spune cineva care este semnificatia certificatului de nastere? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Certificatul de nastere confirma prezenta ta in aceasta lume precum si cetatenia. Fara certificat de nastere scriptic nu existi si n-ai niciun drept.

| IFeelS0Alone a răspuns:

O sa iti trebuiasca mult in viata amice...acolo sunt trecute toate datele tale impotante de la nastere cum ar fi data nasterii parintii etc, sper ca ti-am fost de ajutor.

| Rapidistu47 a răspuns:

Daca nu ai certificat de nastere practic nu esti nascut (la figurat) la propriu esti nascut, dar daca nu ai certificat de nastere nu poti sa te duci la scoala, liceu, facultate, etc.; nu poti sa iti faci buletin ( la buletin nici eu nu ii stiu rostul); dupa 18-20 de ani nu te vei putea casatori; deci fara certificat tu practic nu existi (in acte)