| Elsiane a întrebat:

Îmi puteți da niște manga shoujo (fără Kaichou Wa Maid-Sama, Last Game, Akagami Ni Shirayukihime) sau romance happy. Fundiță!

Răspuns Câştigător
| ღDangoღDaikazokuღ a răspuns:

Rockin' Heaven, Sora no Otoshimono, Kyou koi wo Hajimemasu, Hiyokoi, Rosario + Vampire, Ai Girl si multe altele care poti sa le cauti si pe mangafox, dar acestea sunt favoritele mele

1 răspuns:
| MenInShadow a răspuns:

O sa-ti zic la ce m-am uitat eu, la toate anime-urile, si tu iti alegi de aici. Iti las langa si genul.

1. Dragon Ball, z si gt - Putina comedie, si multa multa actiune, lupte.

2. One Piece - Greu se spus, e actiune, comedie, aventura, ti-l recomand, este foarte bun, aproape la fel de bun ca dragon ball (Nimeni nu-l intrece pe dragon ball).

3. Death Note - Actiune, Sf, Logica

4. Yu Yu Hakusho - Actiune si putina comedie.

5. Trigun - Actiune si putina comedie.

6. Fairy Tail - Actiune, comedie, familie, si acolo inveti multe lucruri despre prietenia adevarata.

7. Hellsin - Actiune, Horror +18(+18 pentru ca are multe scene violente).

8. Hellsing Ultimate - O varianta noua a anime-ului hellsing, mult mai buna, si scenele sunt mult mai violente, adica multe actiune, sange, foarte multa violenta.

9. Bakuman si Bakuman 2 - Nu prea stiu ce sa zic, cred ca este comedie si dragoste, este un anime despre viata de mangaka, adica de creator de manga.

10. Devil May Cry - Actiune

11. Hight School Of The Dead - Ecchi si Actiune, plus putina comedie.

12. Ao No Exorcist - Actiune si comedie.

13. Cowboy Bepop - Actiune

14. Detective Conan - Actiune, comedie, logica, este cu detectivi, sau un detectivi, foarte frumos, ti-l recomand.

15. Tengen Toppa Gurren Lagam - Actiune si Comedie.

16. Slap Up Party: Arad Senki - Actiune si Comedie.

17. Rosario Vampire - Romance si Comedie.

P.s- Ordinea anime-urilor nu este in ordinea in care mie mi-au placut, desii dragon ball este primul si aici si la preferate, cu bleach si one piece.