| sweetgirl_1922 a întrebat:

Imi puteti ad niste idei cum sa impodobesc anul acesta bradul?

Mshappy

9 răspunsuri:
| Alynutzaaa a răspuns:

In fiecare an eu impreuna cu sora mea impodobeam bradul cu toate accesoriile chiar daca erau de diferite culori. Anul asta insa incercam sa fie ceva diferit!

Poti sa folosesti pentru a impodobi bradul doar doua culori : de ex beteala rosie si globurile arginti )

Alt mod in care ai putea impodobi bradul ar fi sa nu folosesti beteala traditionala ci sa folosesti fundite mari confectionate din material, iar in loc de globurile rotunde sa folosesti globuletele alungite sau diferite forme ( mos, ren, lumanarele etc. )

Pentru efecte speciale, dupa ce bradul e gata impodobit poti folosi zapada artificiala pe care o gasesti in magazine la aproximativ 6 sau 7 lei sun forma de spray!

Beculetele sunt si ele o buna idee, insa ar putea si ele sa aiba ceva mai special deoarece acum sunt multe oferte! Ar putea sa fie sub forma de mosuletzi, margelutze, floricele )!

Un brad arata impodobit cel mai bine atunci cand coroana sa e deasa, deoarece la un brad cu crengi putine oricat ai incerca sa umplii cu decoratiuni, efectul nu va fi acelasi!

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Te referi cu ce culori?
Poti incerca cu rosu si auriu sau cu argintiu.

| medyth a răspuns:

Deci ultima moda pentru brad este cea cu globulete lucrate manual sunt cam scumpe dar merita sa pui fundite rosi un varf in forma de stea mos craciuni beteala culorile rosu albastru galben verde instalatie in forma de fulgi are la piata rahova cred nu mai stiu dar nu costa mai mult de 40 de lei dulciurile se cauta mai mult bomboanele si batoanele din ciocolata sti un fel de beteala care este ca o panza si se arunca pe brad? este foarte la moda o sa iasa un brad superb tine minte un lucru daca vrei brad artificial numai verde sa fie ca alb e tare urat te pup sper sati fi fost de ajutor daca doresti sa ma rasplatesti cu o funda ar fi o onoare

| JBStandsForMe a răspuns:

Ei bine, de cele mai multe ori oamenii spun ca bradul trebuie sa ramana impodobit in numai 2 culori. Ceea ce este frumos, insa nu o regula.
Poti folosi si 3 sau mai multe culori, atata timp cat se potrivesc.Albul si Negrul, Rosu si Auriu, sau poate verde si argintiu. Combina-le si distreaza-te! Craciunul inseamna bucurie!
P. S. Beteala ar putea sa fie si ea in mai multe culori, dar ramai in gamele de culori calde (rosu galben portocaliu) sau culori reci (albastru mov verde). Le poti combina si ca complementare.

| bebitzuluy a răspuns:

Fa-l cu doua culori(rosu si albastru de exemplu). Globuri, beteala si instalatii aceleasi culori

| LoseYourself a răspuns:

Eu zic sati alegi o culoare de preferat alb sau maro :X rosu si verde sut cele clasice deci nu incerca. daca iti plac culorile fa-ti unul sorcova dar nu te sfatuiesc. cumpara beteala globulete varf etc maro sau albe eu anul trecut am avut bradul alb cu beteala alba si albastra si globulete albe simple si cu sclipici si am dat pomul cu zapada falsa de aia la tubbig grin te sfatuiesc sa-ti iei un brad natural chiar daca ai deja unul artificial pentru ca iti da acel spirit al craciunului si pe deasupra iti va parfuma toata casa daca bugetul nu-ti permite cumpara orice brad:X funditaAAAAA pls:X:X:*:* doolce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci laba si te spermezi pe pom:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
poti sa il impodobesti cu rosu si argintiu

| Olesea_7476 a răspuns:

Eu as prefera sa fie impodobit numai cu luminite, dar ok, ca sa fie mai atragator as mai adauga si niste jucarii(de exemplu sfere), dar sa fie toate de o marime, nu recomand ceva mai mult pentru ca deja o sa fie prea incarcat.Sau poate gasesti ceva pe internet, ceva informatii sau chiar imagini cu braduti impodobiti ca la carte. Dar nu stiu sigur ca o sa gasesti asa ceva dar macar incearca.Sau pur si simplu confectionezi tu niste jucarii daca iti place.