| Victoria275 a întrebat:

Imi puteti da niste informatii despre muntii Rodnei si lacul Lala Mare? funditabig grin

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Victoria275 explică:

Va multumesc ca m-ati ajutat si mi-ati raspuns la intrebarea postata de mine. Asi vrea sa va dau fundita la toti dar e numai una. happy

| DanielMister a răspuns:

Munții Rodnei fac parte din grupul de nord al Carpaților Orientali. Cu înălțimea maximă de 2.303 de metri, atinsă de piscul Pietrosul, Munții Rodnei sunt cei mai înalți și mai greu de străbătut din lanțul Carpaților Orientali.