| xEndlessLove a întrebat:

Imi puteti da si mie niste statusuri despre dragoste intre doua persoane, indiferenta, tristete, etc? Multumesc :*!

1 răspuns:
| Capi a răspuns:

E greu să uiţi o persoană care ţi-a dat atâtea motive să-ţi aminteşti de ea.
15 Unii oameni trebuie să se despartă că să îşi dea seamă că sunt făcuţi să rămână împreună.
16 Şi orice loc devine perfect pentru mine atunci când îmi eşti alături.
17 Dragostea este ca un război, uşor de început şi greu de terminat.
18 Nici o distanţă nu poate distruge adevăratele sentimente.
19 Şi există mereu un : "Am nevoie de tine" în spatele cuvintelor "Sunt bine".
20 Atunci când într-adevăr contezi pentru cineva, acea persoană îşi va face timp pentru tine mereu, fără minciuni, scuze şi promisiuni.
21 Nu aş suportă să văd pe altcineva lângă tine pentru că nimeni nu te va iubi aşa de profund cum o fac eu.
22 Ea: Şi dacă o să te îndrăgosteşti de altă fată? El: Care fată mai are ochii tăi? zâmbetul tău? sufletul tău? Niciuna!
23 Dragostea este compusă dintr-un singur suflet care trăieşte în două corpuri.
24 Nu pot să-ţi spun acum ce vreau. Nu pot acum eu nu mai stau. Un singur lucru ţi-l rostesc. E acel simplu te iubesc!
25 Eşti iubitul minţii, inimii şi trupului meu, eşti prinţul fermecat al viselor mele romantice, încântarea şi minunea sufletului meu!
26 Iubire înseamnă să sculptezi în inima ta chipul celui iubit şi ochii tăi să fie oglinda în care să se reflecteze chipul celui iubit!
27 Cine eşti tu? Cum de ai apărut în viaţa mea? Atât de brusc, atât de profund, atât de plăcut.
28 Eşti atât de dulce atunci când zâmbeşti, când râzi, când plângi, când mă cerţi, când mă alinţi, când mă iubeşti!