| ClauuLexxii32901 a întrebat:

Imi puteti va rog frumos explica si mie chestia cu lanturile facute din plastilina aia speciala si cum se numeste. multi faceau lanturi, inele, etc. Dar nu-mi pot da seama cum si cand modelez plastelina accea [sa imi spuneti cum e numestepuppy dog eyes3 ] cum se intareste si etc. Multumesc mult de raspunsuri, celui mai bun, l dau fundita! :* :*

Răspuns Câştigător
| LucaTheodor a răspuns:

Buna!
Cred ca te referi la fimo. Este o plastelina de mai multe culori. Este mai greu de gasit daca esti intr-un oras mic.
Modelarea:
Ca sa o modelezi faci la fel cu plastelina.
Uscarea:
O poti lasa undeva la loc calduros (asa cred) o zi sau pana se intareste sau o pui in cuptor sau pe flacara si dureaza maxim 30 min.
Pictarea:
Daca ai doar de o culoare o poti picta dupa ce se usuca. Le pictezi la fel ca si la hartie, dar nu folosesti apa.
Stralucirea:
Daca vrei sa ii dai putin luciu pune lac.

Poti adauga si detalii (ex: sclipici)

Sper ca te-am ajutat!

| ClauuLexxii32901 explică (pentru LucaTheodor):

Multumesc, chiar mi-ai fost de ajutor! :*

1 răspuns: