| biencutza96 a întrebat:

Imi puteti zice si mie niste statusuri cool? pentru messenger! dau fundita!

Răspuns Câştigător
| AliceAliceAliceAlice28 a răspuns:

Don't be sad ...don't be blue...frankenstein was uggly too
Fiecare cu umorul lui. Macar aici sa nu tinem cont de reguli

Bea suc de fructe,
Suc de fructe inseamna sanatate,
Sanatate inseamna sport,
Sport inseamna faima,
Faima inseamna bani,
Banii inseamna femei,
Femei inseamna dragoste,
Dragostea inseamna SIDA,
SIDA inseamna moarte,
Deci nu mai bea suc de fructe!

sau cel mai bine intra pe acest site:http://www.statusuri.ro/

9 răspunsuri:
| R9kitty a răspuns:

Hey! Uite cateva:
- Doar doua lucruri sunt infinite, Universul si prostia omeneasca, dar de Univers nu sunt chiar sigur
- M-am nascut sa fac fite … Nu sa le suport pe ale altora …
- Sunt foarte fericit… Nu-mi deranjati fericirea
- Exista o lume mai buna……. dar este foarte scumpa.
- Mai available ca oricand!
- Invisible… pentru idiotii cu intrebari stupide…
- Daca n-ai avea picioare nu ai purta papuci…atunci de ce porti sutien?
- DND violatorii vor fi impuscati. Supravietuitorii vor fi impuscati iar.
- Hey am ceva ciudat in calculator. Ah, era poza ta.
- Nu sunt la comp pentru ca astept sa fii offline.
- Oricine are dreptul sa fie prost, dar si abuza de acest privilegiu.
- La pescuit…Nu deranjati si nu dati BUZZ cã-mi speriati pestii
- Adevarul n-are pret, de-aia n-am de-ales si-ti vand minciuni
- Sunt perfect sanatos…mi-au spus vocile.
- Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risti?
- Viata asta e d ***, iar tu esti plin de viata.
- Am avut o noapte ALBA! Sper sa nu am o zi NEAGRA!
- Am citit ca tutunul dauneaza grav sanatatii…Asa ca m-am lasat de citit!
- Planeta e plina. Du-te acasa.
- Spre deosebire de tine, eu am o viata.
- Stai…incerc sa mi te imaginez cu personalitate.
- Stii rutina… Tu imi scrii mesaj…si eu il ignor.
- Sunt oameni prosti pe lumea asta. Tocmai m-ai ajutat sa realizez asta.
- Daca iti este foame – mananca sare : o sa-ti fie sete!
- Daca o pasarica ti-a soptit ceva… atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.
- Ignoranta ta ma omora…. mai bine ma omor eu inainte sa ma prinda ea……
- Nu beau, nu fumez, ma scol la 6 in fiecare zi, ma culc la 10, nu-mi insel nevasta…. da’ si cand ies din inchisoare.
- Ultimul care m-a deranjat e inca dat disparut.
- Azi am avut o zi porno – am fost abuzat de profi, si din fata, si din spate!
- A gresi este omeneste…totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.
- Cel mai important nu este sa stii … mai important este sa ai telefonul celui care stie.
- Este bine sa lasi bautura … insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.
- Am nevoie de tine……. te vreau…. OFFLINE.
- Am voie sa vorbesc doar cu OAMENI.
- Daca as putea fi cineva…. cu siguranta nu as fi tu.
-Viata e un joc de ****... dar macar are grafica buna
-Stiu ca sunt prost. dar cand ma uit in jur imi revin.
-Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel.
-Acolo unde dragoste nu e…. facem!
Inteligenta ma urmareste…. dar eu sunt mai rapid.
-Fac baie, au mai trecut 3 luni.
Membru al asociatiei nationale "mieii fiorosi"
-Join the dark side… we have cookies.
-Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata casei: Salvarea, Politia si Pompierii!
-Nu invata niciodata un porc smecher sa cante, pierzi vremea si mai enervezi si porcul.
-Vrei sa simti respiratia gura la gura a celui de langa tine? Vrei sa te simti atins si mangaiat de celalalt? Ia autobuzul.
-Daca SuperMan era asa de destept, de ce isi lua chilotii peste pantaloni?
-Daca ai vointa poţi muta si muntii, daca ai creier ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza!
-Daca vrei sa afli valoarea banilor, incearca sa te imprumuti
-Inainte sal gasesti pe Fat-Frumos trebuie sa saruti multe broaste
-Invata din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate
-Pe usa unei bai scria FEMEI, dar cand am intrat eu am gasit numai WC-uri
-Consumul excesiv de alcool duce la terminarea acestuia.
-Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.

Sper ca te-am ajutat. Bye:*

| L a răspuns:

1. The hours I spend with you I look upon as sort of a perfumed garden, a dim twilight, and a fountain singing to it. You and you alone make me feel that I am alive. Other men it is said have seen angels, but I have seen thee and thou art enough. – George Edward Moore
2. The hunger for love is much more difficult to remove than the hunger for bread. – Mother Teresa
3. The moment you have in your heart this extraordinary thing called love and feel the depth, the delight, the ecstasy of it, you will discover that for you the world is transformed. – Jiddu Krishnamurti
4. The only abnormality is the incapacity to love. – Anais Nin
5. The way to love anything is to realize that it may be lost. – Gilbert K. Chesterton V

iata nu e sentimentala, nu e nici rea, nici buna. Viata e dreapta: recompenseaza pe cei merituosi, pedepseste pe cei lenesi, loveste pe cei care ii incalca legile. – Pavel Corut
Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata! – Benjamin Franklin
Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata. – Octavian Paler
Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. – Paulo Coelho
Fiecare crede ca traieste pentru sine, da’ cand colo, omul traieste pe pamant ca sa faca viata indeobste mai buna! Iar pentru binele omenirii face sa traiesti o suta de ani, ba si mai mult. – Maxim Gorky
Ce este o viata frumoasa, prieteni, daca nu un gand din tinerete realizat in anii barbatiei. – Alfred de Vigny
Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca
Mi-am masurat viata in lingurite de cafea. – Thomas Stearns Eliot
Viata este un stick de memorie in buzunarul meu. – Ionut Caragea
Viata este un spital in care oamenii te trateaza cu pastile de sictir. – Ionut Caragea
Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata. – Sorin Cerin
Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. – John Burroughs
Scopul vietii este o viata de scopuri. – Robert Eugene Byrne
Bucura-te de viata, pentru ca iti da ocazia sa iubesti si sa muncesti si sa te joci si sa te uiti la stele. – Henry van Dyke
Viata e duelul Lui Dumnezeu cu diavolul, iar campul de batalie sunt eu. – F. M. Dostoievski
Viata este o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste. – Jean de la Bruyere
Viata printre straini te invata cumpatarea, caci fiertura de orz si culcusul de paie sunt leacurile cele mai dulci impotriva foamei si a oboselii. – Democrit
In iata de intampla uneori accidente din care trebuie sa fii putin nebun ca sa scapi cu bine. – Andre Gide
Ce este viata decat un sir de nebunii inspirate, greutatea este sa le alegi pe cele demne de a fi facute. – George Bernard Shaw
Daca viata noastra are toate de ce-urile, atunci putem suporta aproape toate cum-urile. – Friedrich Nietzsche
Viata niciodata nu e dreapta, dar probabil ca asta e un lucru bun pentru foarte multi dintre noi. – Oscar Wilde
Cat traim, nu putem sti de la inceput ce e incheiat si ce nu. – Ileana Vulpescu
Cum sa pot admite ca eu nu sunt facut pentru viata, cand, in realitate, viata nu este facuta pentru mine. – Emil Cioran
Sunt momente in viata in care, oricum ti-ar obliga altii corpul sa stea, are aripi, se ridica deasupra tuturor mizeriilor. – Mariana Fulger
Fara picanteriile urii, viata ni s-ar parea, probabil, dietetica. – Vasile Ghica
Prin viata se poate trece oricum, si cu degetul in nas. – Vasile Ghica
Viata a aparut accidental, Dumnezeu a fugit de la locul accidentului. – Valeriu Butulescu
Daca o viata de om e prea scurta pentru a citi toate capodoperele, mai are sens sa scriem carti mediocre? – Valeriu Butulescu

| Christina a răspuns:

Iubirea adevarata o gasesti cu inima, nu cu capul.
cu zambetul meu pot cuceri multe inimi.
Am ziua de mâine de partea mea.
Aveam 15 ani si 1000 de vise!
Si ce usor e sa zambesti cand ai incredere in ceea ce esti.
Aveam o naivitate exagerata cand visam. Credeam ca totul e atat de usor, ca-mi trebuie doar aripi sa zbor. Dar odata cu anii visele mor.
-Cand ceva care va place se termina sau pur si simplu pleaca amintiti-va ca frunzele de toamna nu cad pentru ca vor ci pentru ca a sosit momentul.
-Lumea are prostul obicei de a reamintii exact ceea ce ai vrea sa uiti.
-Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat, si nu regreta nimic care te face sa zambesti!
-Daca ai vazut o fotografie in care nu zambesc, trebuie sa realizezi ca viata mea nu e doar o poza, este un intreg film cu clisee total diferite.
-Arata-mi un erou si iti voi scrie o tragedie.
-Traiesc un sentiment de confuzie, foarte intens ce nu ma lasa sa vorbesc, actionez, gandesc corect.
-O minciuna spusa destul de des devine adevar.
-Am ziua de mâine de partea mea.happy
-Mereu aceeasi dar niciodata la fel!
-Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!
-Am doua fatse si acum o dezvolt pe a treia!winking
-Sa stii sa lupti cand vrei sa ai, sa nu regreti cand pierzi sau dai, sa poti urca cand altii te coboara, sa poti sa induri cand altii te inseala!
-Sigur ca exista si dragoste la prima vedere, dar este intotdeauna bine sa mai aruncam si o a doua privire.
-Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.
-Nu-mi plac definiţiile, dar dacă există o definiţie a libertăţii, ar fi aceea când deţii controlul asupra realităţii pentru a o transforma, a o schimba, şi nu de a-ţi fi impusă. Chiar nu poţi cere mai mult de-atât.
-Când eşti înzestrată cu un dar trebuie să fii cât se poate de egoistă. Nu-ţi poţi permite să dai voie prea multor lucruri din exterior să-ţi stea în cale.
-Mergi atent pe calea ta Lasa lumea sa spuna ce vrea Ei doar viseaza la tine
-Privesc fumul de tigare ce se ridica din scrumiera … Par doua trupuri inlantuite intr-un dans pasional … Inchid ochii si ma las dusa de valul care ma poarta deseori printre amintiri, trairi si senzatii, acolo in paradisul acela imaculat, pur, neatins de nimeni si nimic … Si ajung alaturi de tine, inconjurata de imagini debordante si pline de inspir.
-Ti-a venit taxiul du-te pe drumul tau ca tie nu tie bine decat cand mi-e mie rau.
-Deviez de la subiect cand prostii isi dau cu parerea si devin subiectiva cand ceilalti trec cu vederea.
-Pielea ei bronzata pune pasiune, vorbeste urat, dar face numai lucruri bune!
-Suport orice durere, orice problema depasesc, dar cand vad ca plange ea innebunesc`!
-Cred in puterea mainii ce o strange pe alta, in clipe de durere si in miracolul zambetelor si imbratisarilor spontane.
-Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire.
-La prea multe sentimente nu pun botu, instinctul meu pervers ma face sa vad de la sine totul nu sunt marioneta ta imi voi atinge scopul multi ma copiaza, putini ma egaleaza.
-Iti place numele meu si parul meu saten. Izti place chipul meu, iti place al meu ten.Itzi place ca n`am figuri si ca sunt naturala.Iti place ca sunt dulce, iti place ca sunt reala.
-Dacă eu mă adresez cuiva în cea mai pură engleză: "Vous etes, mon cher, le plus representable cretin au monde", iar el îmi răspunde că nu are chibrituri, rămân la convingerea că limba italiană îi este străină.
-Iti spui mereu ca n-ai nevoie de ea, E doar inca o zi proasta din viata ta. Cauti pierdut in campul plin de flori Si nu o gasesti printre atatea culori.
-Ce se spune despre aparenţe? A, da, că pot fi înşelătoare. Dar de cele mai multe ori, ce vezi, aia primeşti.
-E o poveste fără nume şi fără autor, Scris cu parfum de aripi albe care se zbat in zbor.
-Şi mâine e o zi, Şi mâine voi zâmbi, Chiar dacă mi`e greu, Voi zâmbi mereu.
-Voi rămâne aceeaşi fată cuminte cu un zâmbet uşor ironic care ascunde multe.
-Îmi permit să visez că pot s-ajung departe Căci gropile astea frate te trezesc la realitate.
-Eu nu am regrete, dar tot ce urăsc cel mai mult la tine, e faptul că te iubesc.
-adevaratele confesiuni nu se pot scrie decat prin lacrimi
-Un octombrie atat de trist si ea, la fel de trista! Pareau sa fie singurele existente care bantuie acest drum!
-Zambesc tuturor in modu` meu caracteristic.Am combinat cele 2 fete intr-un mod artistic.Nu vorbii de dracu` ca nu stii cand apar.Sunt mai aproape decat crezi, mai departe decat par!
-Degeaba va rugati nu o sa ajungeti in rai! Puteti sa pupati si fundu preotilor nu doar mana! Daca vorbesti bine si faci rau intruna!
-Si sta in casa trista, plange dupa el Doarme cu tricoul lui da' nu mai e la fel Si inca spera ca el va veni-napoi Priveste catre usa si in loc de unu vede 2 Si inca spera si lacrimile nu s-opresc Te viseaza, se trezeste plangand si e invers Parca totul merge prost.

| Charger a răspuns:

Iti dau mesaje de prietenie pentru ca ne stim de cand eram copii, prietenia noastra valoreaza mai mult de 1000 de euro, cred ca vreo 6- 7. 000
Cui îi dai pe datorie, nu-l mai vezi în prãvãlie, pierzi prieteni, pierzi si bani, ba iti capeti si dusmani.
Un prieten adevarat la nevoie se cunoaste dar tu ti-ai cam facut nevoile pe prietenia noastra happy
Pestele care lupta impotriva curentului…. moare electrocutat in chinuri
Te stiu de ani de zile de cand erai doar un rural, degeaba ti-ai luat BMW.tot mirosi a personal
Ne stim de la tara, de la camp, de pe tractoare, acum stam pe net si ne dam mesaje haiaose de aniversare
Cine fura azi un ou maine o sa sparga case, poimaine mai fura unul si are doua ca Nastase
Sunt un educat mancator de seminte, nu judec pe nimeni, dau direct sentinte
Ce sa-ti urez eu dragul meu patron, sa ai vanzari multe si sa n-ai noroc de ghinion
Decat sa trimiti mesaje haioase de sarbatori mai bine iei o damigeana de vin si bei pana in zori
Nu dau mesaje fara muza de genul cine se scuza se acuza, incerc fiu original cu mesaje haioase pentru licentiati si pentru cei cu doua clase
Munca e bratara de aur dar eu nu sunt cocalar
Daca de foame murim, hai la munca sa muncim, da Doamne sa nu gasim
Sa nu te vad pe la spital sa te vad eu mort ca de restul’ ma ocup ca la manual
Desi am doar patru clase pot compune mesaje haioase despre fete grase ce starnesc grimase
Azi e o zi mare, este ziua ta dar la ce fata ai trebuie sa prind curaj sa ma uit la fata ta
Sa ne traiesti domnule Popescu, esti la fel de frumos ca Basescu si la fel de viu ca Ceausescu
Omul muncitor plange de zor omul care sta e plin de umor
Dragostea e ca o stafie, o simti cu adevarat cand te apleci dupa sapun in puscarie
Adevaraul invinge intotdeauna in trei cazuri din sapte
Respecta-l si iubeste-l pe cel care te injura! S-ar putea ca pe viitor sa aiba dreptate
Degeaba te imbeti daca nu te faci de ras putin, degeaba e ziua ta daca nu o dai pe vin
Lupul isi schimba balana si devine haina pentru curve
Munca este blestemul clasei băutoare. zicea Oscar Wilde printre pahare
Chiar daca esti mai mult subom decat om iti trimit acest mesaj haios pentru noul tau telefon
Ti-ai dorit tot anul un concediu cool si te-ai ars cu hotelul ala comunist din statiunea Cernoba
La placinte inainte la merdenele inapoi
Cine se scoala tarziu nu e obosit, e patron, nu munceste si e fericit
Gaina batrana face un ou pe saptamana si se lauda o luna
Cine se culca odata cu gainile se culca si a doua oara, si a treia oara, si a patra oara.
A fi domn e o intamplare, a fi om e lucru mare, a fura e si mai tare
Adevarata dragoste vine dupa casatorie, e o vorba de duh auzita-n puscarie
Cine nu vede, nu aude si tace.traieste 1000 de ani in pace
Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi ferecate……trage si impinge.
Daca vrei mesaje haioase la pachet intra pe google si cauta dracu pe net.
Bob cu bob se umple sacul e o vorba pentru prosti
Nu ca mi-e lene sau ca sunt puturos dar e mai usor sa-ti trimit de pe net un mesaj d-asta haios
Gaina batana face pe dracu s-o ia
Hopa Mitică cade-n cap şi se ridică, daca razi de el se oftica, hai noroc Hopa Mitica
Nu te mai baga si tu in lumea drogurilor…. suntem si asa destul de multi si nu mai e loc
Inteligenta ma urmareste…. dar eu sunt mai rapid(a
De ce sa bei si sa conduci cand poti de heroina sa te apuci

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Tot ce am mai bun... esti TU!

In viata asta fiecare din noi face o alegere si fiecare va trai cu alegerea aceasta pana la sfirsitul vietii
indiferent a fost corecta sau gresita pana la sfirsitul vietii!

Si imi distrug sufletul cu persoane ce nu-mi merita nici macar zambetul

| princess a răspuns:

Leam dat copy la cateva care le am in calq nu stiu cum apare acum.nu stiu daca apare cand se termina unu si cand incepe altul dar te descurci tu! sper ca iti plac:*

| biencutza96 explică:

Ms mult pentru statusuri!

| MissSmile a răspuns:

Buna!
Nu renunta nicicand la ceea ce-ti apartine, si nu permite altora sa renunte la tine!
Viata: O pesa de teatru, in care nu lungimea rolului conteaza, ci felul in care il interpretezi
Daca viata`i un test...atunci imi fac fituica, prefer sa am suflet de fier si principii de stanca!
Nu discut! Subiectul e inchis! Cu toate ca odata ma simteam de neinvins, juncandu-te cu sufletul cuiva nu-i o gluma... e ca la meci, ocaziile se razbuna.
Realitatea bate si platoul de filmare...viata e frumoasa si fara efecte speciale!
Daca intr-o zi...baiatul pe care-l iubesti iti este infidel, sa n u-ti treaca prin cap sa te arunci de la etaj! Aduti aminte vaco, ca ai coarne, nu aripi!hee hee

| mistic_1321 a răspuns:

Uite aici :) http://sweety-things.weebly.com/ alege tu :D