| Tyna33 a întrebat:

Imi spune cineva cam cat costa o cartela de memorie?(pentru telefon)plzzzz... FUNDA+VOTbig grin

Răspuns Câştigător
| andreuxxaa9095 a răspuns:

Micro SD 2 GB - 13 ron
Micro SD 4 GB - 20 ron
Micro SD 8 GB - 35 ron
Micro SD 16 GB - 85 ron
Micro SD 32 GB - 130 ron
preturile depind de clasa cardului : Clasa 1, 2, 3,4...10 cate or fi nu stiu sigur thinking cu cat clasa este mai mica cu atat pretul este mai mic si cardul mai prost.depinde de ce telefon ai. Micro SD functioneaza pe majoritatea telefoanelor. Dar daca ai un sonny ericsson de exp la mine mergea altfel de card M2, care sunt putin mai scumpe. :* sper ca ti am fost de ajutor.

8 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Depinde de capacitatea ei. 1 GB - 15-20 lei, 2 GB - 25-30 lei, 4 GB -- 40-50 lei şi tot aşa...

| andreyusnice a răspuns:

Conteaza ce card de memorie vrei(1gb-2gb-4gb-8gb-16gb) si telefonul. Du-te la un centru de telefonie(Vodafone, Orange, Germanos, Cosmote etc si interezeaza-te), asta daca nu sti ce telefon ai etc.

| Ramonish a răspuns:

Depinde de cat e... 1Gb ar fi cam 15-20 lei si 2 GB 25-30lei

| laAAal a răspuns:

Buna! aici ai tot ce vrei. http://www.compari.ro/carduri-memorie-c3157/

| ioanahd1 a răspuns:

O cartela de memorie costa in jur de 15-20 de leibig grin

| cryssu0896 a răspuns:

In jur de 20 lei

| Tyna33 explică:

Am telefon LG, si sunt abonata la Vodafone

| Kidu98 a răspuns:

Depinde ce card... de exemplu un Card MicroSD de 4 GB. costa 35 lei happy