| Diiana232997 a întrebat:

Imi spune si mie cineva data nasterii, zodia si alte date despre Juan Diego Sanchez(Bayron Santana din Sin Senos No Hay Paraiso)

Răspuns Câştigător
| Denisse_8813 a răspuns:

Uite!
http://www.facebook.com/......7301355300
Intri aici si gasesti mai multe detalii! :)

8 răspunsuri:
| waXonwaXoff a răspuns:

Cauta pe wikipedia

| Victoria a răspuns:

Toate informatiile despre acest actor aici:
http://www.cisotofotos.org/2009/08/juan-diego-sanchez-unbuttoned.html

| miauu a răspuns:

Affiliation:
THE BILLIONAIRES MEDIA
Location:
1330 West Avenue - suite 1604
Miami, FL, 33139
Phone:
Birthday:
January 23

Detailed Info

Website:
http://www.billionairesmedia.com
Personal Information:
Colombian born actor Juan Diego Sanchez
Billingual- SPANISH, ENGLISH
1. 80 m

EDUCATION:

1996 - 1998 Estudios de Guitarra Clásica / Academia de Bellas Artes / Armenia, Colombia.

2000 - 2003 Estudios Universitarios -Publicidad y mercadeo- / Armenia, Colombia

2003 - 2005 Talleres de actuación / Academia Charlot / Bogotá, Colombia.
2005 Taller de creación de un personaje / Prof. Humberto Rivera / Colombia.

2005 Taller de formación Actoral / Prof. Alfonso Ortiz / Bogotá, Colombia.

IN MIAMI : 2005 Taller de Voz actoral / Prof. Gabriel Márquez / Miami, USA

2006 Taller Manejo de Espacio Escénico / Prof. Lina Sánchez / Miami, USA

2006 - 2007 Taller Pelea Escénica / Telecolombia por Amor / Bogotá, Colombia.

TELEVISIÓN:

Historia para Contar (Teleserie)
M3 - UNIVISION Network, USA / 2005.

Por Amor (Telenovela) (Personaje: El Mugre -Reparto-)
Prod. Maria de Jesus Arellano / Dir. Alfredo Tappan, Lilo Vilaplana / Telecolombia - RCN, Colombia - UNIVISION, USA / 2006 - 2007.

Zona Rosa (Telenovela) (Personaje: Jonathan -Reparto-)
Prod. Amparo López / Dir. Lilo Vilaplana / Telecolombia - RCN Televisión, Colombia / 2007.

Así es la Vida -La suerte es loca y si te toca- (Unitario) (Personaje: Gabriel -Reparto-)
Prod. Mónica Forero / Televideo - RCN Televisión - Telefutura, Colombia / 2007.

Novia para Dos (Telenovela) (Personaje: Víctor - EtapaJoven -Estelar)
Prod. Marcela Vázquez, Marco Antonio Galindo / Dir. Mario Rivero, RCN Televisión, Colombia, 2008

Sin Tetas No Hay Paraiso (Telenovela) (Personaje: Byron -Coprotagónico)
Prod. Hugo León / Dir. Miguel Varoni, RTI, Telemundo, Bogota-Miami, 2008

FILM:

Punto final (Cortometraje) (Personaje: Camilo -Protagónico-)
Dir. Andrés Triana / Colombia / 2004.

Rayando Lo Maniático (Cortometraje) (Personaje: Alex -Protagónico-)
Dir. Paulo César Gonzales / Colombia / 2005.

ADVERTISING:

Adams Chiclets / Movistar / Alpina Yoghurt / Olímpica Estereo / Afrodita

(read less)
Colombian born actor Juan Diego Sanchez
Billingual- SPANISH, ENGLISH
1. 80 m

EDUCATION:

1996 - 1998 Estudios de Guitarra Clásica / Academia de Bellas Artes / Armenia, Colombia.

2000 - 2003 Estudios Universitarios -Publicidad y mercadeo- / Armenia, Colombia

2003 - 2005 Talleres de actuación / Academia Charlot / Bogotá, Colombia.
2005 Taller de creación de un personaje / Prof. Humberto Rivera / Colombia.

2005 Taller de formación Actoral / Prof. Alfonso Ortiz / Bogotá,... (read more)
Personal Interests:
ACTING - FILM -TV - VIDEOCLIPS AND ADVERTISING

| Diiana232997 explică:

Juan Diego Sanchez nu a murit. a murit doar personajul pe care il juca in Sin senos no hay paraiso adica Bayron Santanatongue

| Denisse_8813 a răspuns:

Si este Varsator...big grin

| Ingerasull99 a răspuns:

* Full Name: Juan Diego Sanchez Murillo
* Birth Date: January 23
* Birthplace: Armenia Quindio, Colombia
* Height: 5'11"

| beebee a răspuns:

Numele complet este Juan Diego Sanchez Murillo.
S-a nascut pe 23 ianuarie( nu stiu anul)in Armenia Quindio, Columbia.
Imi pare rau dar nu am gasit mai multe informatii. Te rog fundita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Juan Diego Sanchez chiar amuirt? crying