| SNIPƎR a întrebat:

In ce data e halloweenu-l funda.

Răspuns Câştigător
| izabelageorgiana a răspuns:

Halloweenul se sarbatoreste pe 31 octombrie. Abia astept sa vina ca dau o super petrecere acasa la care o sa-i sperii de moarte pe toti (stau langa o padure care se presupune ca e bantuita si am in apropiere o casa unde s-a spanzurat unul).

14 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

31 octombrie.

| Millanteria a răspuns:

Buna.
Halloween-ul va in noaptea de 31 octombrie.
Numai bine si distractie placuta!

| Andya a răspuns:

31 octombrie big grin
Funda?batting eyelashes

| robinho17 a răspuns:

Halloween-ul este o sarbatoare de origine celtica, numele provine din limba engleza "All Hallows'Even", adica sarbatorirea crestina a tuturor sfintilor.
Perioada Halloween-ului este intre 31 octombrie si 02 noiembrie, in seara de 31 octombrie este sarbatoarea incheierii recoltei la vechii celti, pe 01 noiembrie este ziua tuturor sfintilor, iar pe 02 noiembrie este ziua tuturor sufletelor.
Nu stiu, ce am sa fac atunci, dar te atentionez, ca in noaptea de 30 pe 31 octombrie tara noastra trece la ora de iarna.

Daca mergi la vreo activitate de acest gen, iti urez distractie maxima!

| cheryybloosomm a răspuns:

Va fi pe 31 octombrie

| Illegalfreako a răspuns:

Halloween este o sărbătoare de origine celtică, preluată astăzi de multe popoare din lumea occidentală, ea răspândindu-se în secolul al XIX-lea prin intermediul imigranţilor irlandezi din Statele Unite ale Americii. Ea este sărbătorită în noaptea de 31 octombrie, deşi în unele ţări data sărbătorii variază — de exemplu, în Suedia este sărbătorită în prima sâmbătă din noiembrie.

| Samarra a răspuns:

In ultima duminica a lunii Octombrie. (30 sau 31). Baffta

| AwesomeGirl a răspuns:

31 octombie!

| ElySa a răspuns:

In noaptea de 31 octombrie

| alexandraplay a răspuns:

30 octombrie 31 noiembri tine 2 zile eu teasi sfatui sa te duci pe 30 funda?

| denisa27 a răspuns:

In 31 octombrie credtongue

| sefu97 a răspuns:

Halloweenu e pe 31 octombrie plz funda

| dyana17 a răspuns:

Pe 31 octombrie
Funda plsbatting eyelashes

| DiuDiana a răspuns:

31 oct