| Aiicha a întrebat:

In dragoste si razboi totul e permis. (?)
De ce ati fi in stare pentru persoana iubita/sau pentru a fi cu persoana iubita?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Nu cred ca totul e permis. Si razboiul isi are regulile lui. In dragoste, si mai mult. Orice relatie, ca sa fie reusita, isi are principiile ei de functionare. In momentul in care iti permiti orice, nu mai poti vorbi de dragoste.

3 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Pai daca totul e permis!?
Omul e in stare de orice.

| dedesh a răspuns:

Nu stiu.depinde de cat de puternice sunt sentimentele mele fata de aceea persoana si de cat demult merita aceea persoanahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta cimilitura, pentru ca nu poatefi numita "maxima" este o prostie.Totul in aceasta lume se conduce dupa reguli, mai mult sau mai putin corecte, dar ele exista.Si razboiul, si dragostea, precum si fizica, mecanica, medicina, astrologia, etc.au reguli specifice si universale, care impun o anumita conduita(abordare)