| anonim_4396 a întrebat:

In timpul liber imi place sa pierd timpul pe net, dar cand e vorba de teme crying e oribil mai ales ca am o caruta de teme si o gramada de invatat. Sunt in clasa a V-a da am supeeer mult de scris si nici nu am timp sa ma odihnesc dupa ce vin de la scoala. Cum sa-mi termin temele mai repede?

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Ti se par prea multe fiindca vrei sa stai la net. Fa-ti un obicei si dupa ce mananci si faci un pic de pauza, razolva-ti temele(incepand cu cele mai grele) si apoi stai pe net. Daca deschizi netul intai e clar ca n-o sa mai ai chef de ele.

| costymaximus a răspuns:

Este o contradictie aici.Ai sau nu timp liber? Daca ai timp liber, iei din timpul liber si inveti mai mult, nu exista viteza mai mare la invatat, doar timp mai mult sau mai putin(ce, te crezi masina sa schimbi viteza dintr-a intai intr-a doua?)

| georgiana a răspuns:

Daca vrei poti! Nu exista nu pot, ci nu vreau! In clasa a V-a te plangi, la liceu ce ai sa faci? Stiim ca este mai incarcat programul acum si copii au multe teme de scris.Cand vii de la scoala iti faci un program, mananci, te odihnesti o ora, doua si apoi te apuci de teme...mai mult este gandul de scris, indeamna-te singura, caci pofta vine mancand!

Întrebări recente