| Kiddu a întrebat:

In vacanta de vara as vrea sa plec la verisoara mea in Vaslui.Eu stau in Bucuresti, problema ar fi ca mama nu poate sta mult si m-am gandit daca pot merge eu singura cu microbuzul pana la Vaslui.Am doar 14 ani, credeti ca as puteam, iar mama sa vorbeasca cu soferul?

6 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Binenteles ca poti sa pleci cu autobuzul.Eu cred ca esti destul de mare.happy Vorbeste cu mama ta si roag-o sa te lase sa pleci happy SUCCES!

| kh1ss a răspuns:

Ai putea... de ce nu? nu este foarte mult de la bucuresti la vaslui. si daca vb mama ta cu soferul... :p

| tukhey23 a răspuns:

Sincer, nu trebuie sa iti fie teama! Verisoara ta te va astepta la gara(sau mai stiu eu unde)si asa nu te vei pierde... si vei avea parte de o vacanta de neuitat.Eu am fost plec dincolo singur. si nu am murit happy

| jani a răspuns:

La 14 ani... poti calatori singura...stii sa vorbesti...asa ca... daca stapanesti arta vorbirii te descurci oriunde ai fi si oriunde te-ai duce...mergi fara griji... o sa-ti placa

Răspuns utilizator avertizat
| andrada_6213 a răspuns:

Cred si sper ca nu