| Voluntar a întrebat:

Iti place cititul? De ce?

Răspuns Câştigător
| lifeisperfekt a răspuns:

Da imi place foarte mult.Poi atunci cand citesc simt ca si cum ai face parte din acea poveste(simt ca ma aflu in ea)si cand ma apuc sa citesc o carte nu ma mai pot opri, in sensul ca imi doresc sa aflu cat mai multe sa ajung la finalul ei cat mai repede.Mie imi place enorm de mult sa citeschappy

| Voluntar explică (pentru lifeisperfekt):

Si mie imi place f.mult sa citesc. Cand incep sa citesc o carte, nu vreau sa o mai las, pentru ca vreau sa aflu ce se intampla, vreau sa ajung la final sa vad cum se termina. Cand citesc traiesc bucuriile, tristetile, actiunile, intmplarile, aventurile impreuna cu personajele si ma simt uimitor. Iau parte la tot ce se inatmpla...:d

| lifeisperfekt a răspuns (pentru lifeisperfekt):

Multumesc frumoas si te ajut oricand cu mare, mare plecere!happy

8 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Nu-mi place cititul propriu zis, imi place informatia. Daca consider o carte mult mai interesanta decat un serial, citesc cartea, daca nu, vizualizez serialul. Insa, in general, cartile contin mai multa informatie 'utila', whatever, nu ma refer la cartile propuse la scoala. Majoritatea sucks.

| TheBloodyRoses a răspuns:

Da, iubesc sa citesc. De ce? Ma relaxeaza si ma face sa uit pentru moment de tot ce`i in jurul meu. Imi place sa`mi imaginez actiunea si personajele in felul meu nebun de a o face. Cititul este o a doua lume pentru mine.

| Maria2012Jade a răspuns:

Mie imi place deoarece imi pot imbogati vocabularul.Dar ca orice alt copil, nu ezit sa ma joc pe diferite site-uri cum ar fi :stardoll, facebook, conquiztador, lady popular...

| BiAnCaIoAnA2000 a răspuns:

Da. Deoarece atunci cand citesti esti total intr- o alta lume. Intri intr- o lume a fantasticului, a imaginatiei. Intri in rolul personajului si traiesti clipele cu el. Este foarte frumos sa citesti. Eu una ador sa citesc si sa compun(povesti nu poezii) si imi doresc sa ajung actrita sau scriitoare. Eu zic sa incepi sa citesti putin cate putin cartile care dupa titlu te fascineaza si chiar daca nu par interesante la inceput pe parcurs va deveni foarte interesanta se nu vei mai putea sa o lasi din mana.

| Voluntar explică (pentru BiAnCaIoAnA2000):

Si mie imi place f.mult sa citesc.Atunci cand citesti, paraca esti intr-o alta lume, traiesti clipele de bucurie si tristete, actiunile si tot ce se petrece impreuna cu personajele. Cand citesc o carte nu o mai las pana nu o termin, cu toate ca o fac, pentru ca trebuie, dar ma despart f.greu.E minunat sa citesti, si ar fi super daca tuturoro le-ar placea sa citeasca.big grin

| andrei100300 a răspuns:

Da imi place.Pentru ca ma linisteste. As fi bucuros daca mi-ai da funda