| SCOOBY DOO a întrebat:

La monopoly daca am toate prop de o culoare si un jucator imi cade pe o prop imi da chirie dubla

Răspuns Câştigător
| TurnOn a răspuns:

Da dar trebuie ca pe acel teren sa nu fie nici o casa ca daca e iti da normal

5 răspunsuri:
| Claudiu44 a răspuns:

Da dar trebuie sa le cumperi pe toate, funda? scrie la instructiuni

| Alyn1998 a răspuns:

Sall e chiria dubla dar poti pune si case/hoteluri si atunci nu mai e dubla

| mamarutza12 a răspuns:

Da, pana iti construiesti case sau hoteluri pe toate prop de culoarea aia.

| IceLemon a răspuns:

Sall Din cate stiu eu chirie dubla se da daca ai,, strada'' adica 3 propietati una dupa alta. si acolo unde pica el te uiti cat costa pretul de chirie x2. Sper ca ai inteles ceva

| AvrilLavigne_2167 a răspuns:

Buna! trebuie sa dea chirie dubla ca si eu am jucat