| SCOOBY DOO a întrebat:

La monopoly propietatile care sunt ipotecate nu mai pot fi cumparate de nimeni?

6 răspunsuri:
| ralucaralu a răspuns:

Poti sa le cumperi de la proprietar(cel care le-a cumparat) daca e de acord si vrea sa ti le dea. Poate sa stabileasca el suma sau sa ceara ceva in schimb. Eu asa stiu. Ador jocul acesta.

| Sabryy a răspuns:

Dupa c sunt ipotecate, proprietatile pot fii cumparate din nou de orice jucator, platind suma normala a proprietatii.

| Devonys a răspuns:

Pot fi vandute si daca nu sunt ipotecate doar ca la jumatate de pret. Ipotecate se vand la primul pret, adica cel de pe tabla de joc

| DoctorulLove a răspuns:

Ba pot fi cumparate, poti sa le cumperi chiar tu daca ai bani.

| mia_8736 a răspuns:

Dupa ce propietatile au fost ipotecate pot fi cumparate din nou de jucatori la pretul normal. sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| zanamaseluta_8806 a răspuns:

Eu stiu ca daca treci pe la ele poti sa le cumperi, dar daca nu le vrei nu cumperi. daca cumpara altcineva poti sai cumperi daca e de acord si trebuie sa dubleze suma pe care a platit-o. asa stiu eu.