| anonim_4396 a întrebat:

La pian sau la chitara este mai usor de cantat?

Răspuns Câştigător
| RaluuMrrrr a răspuns:

Poihappyla chitara daca vrei sa canti trebuie sa :nu ai unghi,sa poti sa apesi pe coarde[e foarte greu pentru ca sunt tari siosa te ranesti la degete],si sa ai foarte multa rabdare si atentiehee heeiar la pian trebuie:sa fi concetrata,sa ai ureche muzicala, sa itimisti repede degetele[daca tartezi repede la calculator e foarte bine], si sa foarte foarte concentrata...concluzia fin ca e mai bine la pian dar si la chitara e foarte bine... poti sa le faci pe ambele

8 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

La chitara e mai usor. happy

Răspuns utilizator avertizat
| JustWannaDance a răspuns:

Salut.
Eu una, asi alege pianul, fiind ca e mult mai simplu.
Trebuie doar sa cunosti notele muzicale si asa te descurci foarte binewinking...
Succes! happyhappy:*

| ღAღdღaღ a răspuns:

X.La chitara:X

| andyyy97 a răspuns:

Mult mai usor la pian pentru ca la chitara iti trebuie. indemanare si pene si depinde mult materialul si unde tii degetele la pian este mai usor pentru ca doar trebuie sa apesi pe clape insa te sfatuiesc sa alegi pianul pentru. ca daca inveti la pian inveti mai usor la celelalte instrumnete

| VasileMacelarul a răspuns:

Raluumrrr nu are nicio treaba cu muzica...cine ti-a zis tie ca nu trebuie sa ai unghii? la chitara iti trebuie unghii vai de capu tau si mai ai si fund MARSH DE AICI HUO

| Qwerget a răspuns:

Daca sti pian(tatal instrumentelor) sti la toate sa canti dar e mai complicat... Faci ce doresti mai mult!tongue

| Inesa a răspuns:

La piat este mai greu...si la chitara mai usor...