| Hela a întrebat:

Buna! e mai usor de invatat sa canti la orga/pian decat la chitara?

Răspuns Câştigător
| salieri84 a răspuns:

Fiecare instrument muzical are o complexitate aparte, in ceea ce priveste invatarea lui. Daca ai si putin talent, deprinderile se vor fixa mai usor. De regula, instrumentele cu coarde au un grad mai ridicat al complexitatii, deoarece sunt instrumente muzicale netemperate.

4 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Nope. Cei care au ambele deprinderi spun ca e mai greu la pian.

| Mirae a răspuns:

Eu cânt la chitară clasică și îți spun că e destul de greu, o să-ți i-a foarte mult că să poți cânta și să scoți sunete clare și o să te alegi în primele zile cu niște bășici la degete și în timp o să ți se întărească pielea de la degete

| Fsertyjjvdss a răspuns:

La contrabass e cel mai bine

| mobila2021 a răspuns:

La acordeon