| Șttefania a întrebat:

Laptop sau calculator? De ce?

Răspuns Câştigător
| SandraPhantomhive a răspuns:

Hey! (ai un nume delicios. _.)
Ok. Cu siguranta, laptop.
Si sunt sute de motive. Probabil unii o sa zica si calculator, dar are multe dezavantaje:
-la calculator ai unitate, care trebuie sa o tii numai la o sursa de curent, si unde il tii in acelasi loc, pentru. ca este foarte greu sa muti Comp`u dintr`o parte-n alta; Pe cand la laptop, poti sa-l incarci, si sa te joci la el in orice loc big grin
-Pc`u e mai scump, chiar daca, probabil, si la un laptop te vei fi jucat la fel de mult.La laptop iti iei un modem de mare viteza cu 3 Eur/luna si te`ai scoswinking
Pc`u n-are ventilator, iar daca stai mai mult pe el se blocheaza.La laptop sansele`s mici sa se blocheze.
- Si, daca vrei sa vorbesti si tu pe mess cu cineva si nu vrei sa vada parintii, calculatorul.este pe birou, n`ai ce face, n`au unde sa-l pui...Si pot vedea tot.Mega penibil.Laptopul il poti pune in 15. 000 de locuri...winking
Asa ca iti recomand LAPTOPUL...si motive`s muuuultewinking

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am preferat laptop, nu ocupă spațiu mult și îmi este de ajuns, nu am nevoie de ceva ultraperformant!
Pa, pa.

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Calculator! de ce?
pai:
am un monitor, ult mai mare
am un mouse
am o tastatura mare(cu butoane mari)
jocurile merg mult mai bine

chiar daca, cu laptopul poti sa te plimbi sau sa stai in pat sa te joci...tot ma bine mi se pare la un birou ai mai multa stabilitate mai ales daca te joci jocuri shooter sau jocuri la care ai nevoie de precizie.

| RMihai a răspuns:

Eu am de amandoua dar permanent stau pe laptop, este mai mic stau cu el in pat are webu si microfonu incorporat, deci se merita laptop pentru asta si daca este numai al tau, calculatoru pentru jocuri mari pretentioase si daca este al tuturor din casa

| StangaciuGeorgeRazvan a răspuns:

Salut Sugus.Eu îţi recomand laptop deoarece e şi portabil, eu le am pe amandoua şi când ma doare spatele la calculator, iau laptopu şi mă mut unde vreau.Deci laptopul. Dacă vrei să-ţi cumperi ceva bun şi ieftin îţi recomand următorul link unde vei beneficia de transport gratuit şi foarte rapid: http://goo.gl/9TqUc

| lumeamea a răspuns:

Eu am calculator
si imi place asa
dar te sfatuiesc laptop
pentru ca daca ai pleca intr-o excursie sau chiar si in alta pare
poti sa-l ai cu tine
e portabil love struck
funda:?smug

| Sallatiny a răspuns:

Laptop. Este portabil, mi se pare mult mai practic, desi calculatorul are mai mult spatiu (daca esti fanul/a a jocurilor aleg calculatorul)

| Ovidiu200 a răspuns:

PC dacă vrei jocuri mari
Laptop mai mult este pentru lucru

| Ovidiu200 a răspuns:

@puffu nai nici o idee despre ce vorbești
Daca vrei jocuri FIFA 11, NFS, Crysis, etc, iți recomand PC ce spune puffu despre PC n-are nici o logica cum sa se blocheze ventilatoru laughing
Laptopu sa inventat pentru cei care au multa treaba în Word sau pe internet

Recomand PC

| N1mka4eva a răspuns:

Laptop.Il pot lua oriunde, il pot proteja mai bine de praf, ii pot atasa orice, inclusiv imprimanta, merge sa il tin si in pat. Tie ce iti place mai mult?

| LLLLLLLL a răspuns:

Laptop

| Heythere a răspuns:

Pai.ambele au avantaje-Laptopul deoarece il poti lua oriunde. dar dezavantajul este ca se misca greu.tre` sa stea la incarcat etc.calculator-dezavantaj.nu il poti lua oriunde, dar macar se misca mai bine...este mai avantajos... dar depinde daca este vb de un calculator fara virusi si toate in regula atunci sunt pentru calculatorwinkingFunda?:X

| parfum11 a răspuns:

Laptop. Eu le am pe amandoua dar prefer laptopul pentru ca e mai usor: pot sta unde vreau cu el (in pat, in baie), il pot lua pe unde calatoresc, si e mai simplu ca nu are atatea fire ca la desktop(calculator). E mai greu cu internetul dar poti sa-ti iei un router wireless (eu am de la romtelecom). Succes tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptop, pentru ca ocupa mai putin spatiu pe birou si pot sa il iau cu mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mm thinking laptopul pentru ca e portabil
@puffu, pc-ul nu are ventilator? laughing)