| dudu_4306 a întrebat:

M-am innegrit pe maini de la nuci. Cu ce se duce?

23 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu sare de lamaie. Umezeste periuta de unghii, presara pe ea sare de lamaie si apoi freaca bine degetele.
Data viitoare, foloseste manusi chirurgicale.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

S-au facut nucile? Ce fain... Cu sare de lamaie se duce teoretic.

Janina
| Janina a răspuns:

Sare de lamaie... dar sa nu te astepti sa se ia din prima!

eu m-am lecuit si folosesc manusi din alea chirurgicale happy de la farmacie!

| SweetCandy a răspuns:

Sare de lamaiebig grin

| M4RK a răspuns:

Sare de lamaie e buna

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Cu sare de lamaie.

| Parintele a răspuns:

Sarea de lamaie este un mit... Putina apa si clor da rezultate.

| Criiss16 a răspuns:

Imi aduc aminte cand eram la bunici si mancam nuci.Si mie mi s-au innegrit mainile de multe ori si imi aduc aminte ca luam niste pliculete cu sare de lamaie.

Salutari!happy

| GreenSky a răspuns:

Cu nimic! Iti zic eu ca timpul e singura solutie...
Am comis-o si eu cu ceva timp in urma. mi-a trebuit dulceata de nuci verzi si m-am ales cu niste maini de toata frumusetea.
Am incercat toate substantele.de la sare de lamaie la domestos si.nimic...
Sincer.pe unghii inca se mai vede putin galben... Oricum ai de asteptat ceva timp.La mine a durat mai mult de 2 saptamani pentru ca eram neagra in adevaratul sens al cuvantului.

Baftaaa!

| Maria_Iulia_1997_Ai87 a răspuns (pentru GreenSky):

Pai incepe scoala te duci cu iodul de la nuci pe maini.

| ToxiKat a răspuns:

Iti spun eu cu ce...cu timpul... functioneaza garantat...si eu mam innegrit odata pe maini de la nuci si am dat cu de toate si tot nu s-a dus...si app...am folosit si manusi chirurgicale...si tot m-am innegrit... or fi fost nuci mutante... spor la curatat!

| xxxnonamexxx a răspuns:

Clor, sare de lamaie, zeama de lamaie si spala-te cat mai des si bine cu apa si sapunhappy

Răspuns utilizator avertizat
| Gexu a răspuns:

Cu helas daca nu cu zeama de lamaie sau sare de lamaie bye :*

| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns:

Cu sare de lamaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cu sare de lamaie

eu a inegrisem cu doua trei zile i aite de scoala dar duopa ce vazut saitl asta mam spalat cu sare de lamaie si sa luat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se duce cu nimic, sarea de lamaie nu e buna ca nu merge am cumparat 30 de plicuri de sare de lamaine da nu se duce negreala, o sa incerc cu clor sa vad daca se duce negreala da nu cred. cu timpu o sa mearga. asta e invatatura de minte sa nu mai decojim nuci fara manusi cryingsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu timpul se duce, am incercat cu de toate da nu merge negreala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hehehe..de asta se vaita si sormea..nu mere frate cu sare de lamaie..clor nici atat....asteapta...intr-o dim o sa t trezesti curatlaughingbafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu motorina stii ce buna e

| amfetamina a răspuns:

E sare de lamaie...nu se duce nici daca iti bagi mana in soda caustica.
freaca. ti mana/degetele de un perete dur.
sau cu piatra dinaia de...nu stiu ce
altfel nu se iha crede.ma.happy

| miha92 a răspuns:

Am incercat cu de toate, sare de lamaie, detergent, otet, domestos, da nu merge negreala, negreala merge doar cu timpul. asta e invatatura de minte sa nu mai decojesc nuci fara manusi. papa