| ramonna a întrebat:

M-am mutat de curand intr-un apartament din alt cartier, si nu prea cunosc pe nimeni de aici, cum as putea sa-mi fac cat mai multi prieteni? partea mai importanta este ca tot aici am vazut un baiat foarte dragut, de fiecare data cand ies pana jos sau ma duc la magazin il vad des, nu-l cunosc si nici nu stiu cum il cheama, dar as fi vrut sa intru in vorba cu el, dar nu stiu cum?

O prietena mi-a zis ca as putea sa-l intreb cat e ceasul? sau sa-i spun ca am pierdut cainele si sa-l intreb daca nu cumva l-a vazut? sau sa-i zic ca o caut pe o fata pe nume Elena XXXX (adica sa bag eu un nume din capul meu), si as poate intru in vorba cu el dar eu nu cred ca o sa mearga asa... Voi ce sfaturi imi recomandati? va rog frumos sa ma ajutati si sa nu ma luati la misto.

3 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Eu nu cred in replici din astea. nu le mai incercati cel mai mult este pur si simplu sa mergi la el si sa vorbesti cu el foarte deschis despre un anumit subiect de exemplu ca esti noua si ca vrei sa cunosti mai multe persoane ii spui ca e dragut si ca iti place de el. j asa te faci si cu iubit si cu prieteni noi

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai, te duci la el si face'ti cunostinta si ii spui ca esti noua, si daca vrea, bineinteles sa stai cu el sa vorbiti.Sau.ii spui ca e dragut si ii ceri id.ul.asa vorbesti pe mess cu el si va puteti intalni.Si cu ceilalti la fel, faceti cunostinta si ii intrebi daca poti sta si tu cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca esti mai curajoasa ai putea sa te duci frumos la el, s ate prezinti si sa il rogi sa iti arate imprejurimile din moment ce esti noua happy Daca ai noroc sa fie interesat si disponibil atunci nu te va refuza big grin Oricum daca ti. e teama de un refuz categoric intreaba. l unde e magazinul X sau daca stie unde gasesti ceva ce nu au la magazinul de la care cumperi tu si sa il rogi sa iti explice cat mai detaliat motivand ca nu ai un bun simt al orientarii. Altfel poti sa il intrebi cat e ceasul dar veti purta o discutie de aproximativ 5 secunde din care 3 se uita la ceas happy Bafta