| Biby11 a întrebat:

M-am plictisit n-am ce face< cine stie ce pot sa fac in timpul meu liber?

Răspuns Câştigător
| TeodoraMaria98 a răspuns:

Sa citesti carti amuzante
Sa scrii povestii,compuneri,poezii
Sa compui un cantec sau un dans
Sa incerci cuafuri noi
Sa faci desene traznite
Sa te uiti la clipuri amuzante ca sa te bine dispui
Uita-te la filme sau desene pe care nu le-ai vazut
Sa faci colectii(de pietre, de scoici, de frunze.)
Sa faci chestii cu care sa-ti decorezi camera
Cam atat... funda?big grin

6 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Asculta muzica, uitat-te la un film, la un documentar, cauta un program care sa iti placa la tv, fa treaba prin casa (mancare,curatenie,spalat,sters praful, etc), citeste ceva, fa teme, vorbeste cu cate un/o prieten/a pe mess sau la telefon, invita pe cineva sa iasa cu mine pe afara la o plimbare, du-te cu rolele sau bicicelta, fa exercitii prin casa, picteaza, danseaza, canta, etc
Poti face o multime de lucruri in asa fel incat sa nute plictisesti niciodata.

| Allex7 a răspuns:

Pentru ca esti fata, incearca sa te distrezi la maxim pe net po-ti juca niste jocuri de cultura generala tip conquistador restul zilei sa inveti sau sa iesi cu prietenii la un suc la o vorba

| jazzusman a răspuns:

Plictiseala apare de obicei cand nu te simti confortabil cu tine insuti, incearca sa meditezi, sau apuca-te de seriale, descopera muzica noua(alte genuri), etc. sunt un milion de lucruri de facut, fa-ti mai multe biletele cu lucruri de facut si extrage unul la intamplare

| Whereisthelovewherewhere a răspuns:

Cheamati prietenele, da un party, nu mai pune poze cu tine ca probabil esti minor (dupa poza) si poti avea probleme cu parinti... du-te la mall, da un pijama party si inscrie-te la o activitate asa iti faci prieteni... HAVE FUN!

| Whereisthelovewherewhere a răspuns:

SAU citeste: adica, sunt atatea carti, de la poezii (Adrian Paunescu, Eminescu, poezii de dragoste, de natura, de dor, etc.) la carti (Lolita, Jurnalul lui Adam si Eva, etc.) romane (Moby Dick, mrg...) sau carti despre hobby-uri (desene, moda, mancare sau chiar medicina) O fi internet-ul cool, dar cartea e sfanta happy

| CrYnA_8813 a răspuns:

Hey!kissai putea merge la un suc cu prietenele...sau daca nu ai putea sa te uiti la un film...sau sa asculti muzica.si asa nu te vei plictisi, iti garantez!

Bafta!kiss