| andreii2 a întrebat:

Ma ajutati cu un program pentru rezistenta fizica?
Mai exact. ce trebuie sa fac? Alergari?, sprint,? un ritm mai scazut? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Vickyy a răspuns:

Rezistenta fizica...hmm...Nu se leaga de sprint.Incearca in fiecare zi sa alergi de dimineata, cand esti odihnita fara sa mananci nimic sa alergi cat poti tu de mult dar fara sprint.Alergi usor, iar cand simti ca nu mai ai aer in piept fa in timpul alergarii insipiratii si expiratii adanci astfel ca o sa vina si oboseala mai greu si poti sa alergi mai mult.Eu,desi am 13 ani, am alergat 3 km cel mai mult, la un cros de anul trecut. sper sa reusesti. iti urez succes si daca ai neintelegeri nu zita sa imi dai mesaj.

1 răspuns:
| jarulitza a răspuns:

Pentru inceput trebuie sa alergi zi de zi macar cate jumatate de ora o ora, cat poti, pana simti ca iti cad picioarele happy si maresti pe zi ce trece ritmul. Poti incepe cu un mers grabit apoi alergare usoara apoi sa alergi pana simti ca nu mai poti. A, si se zice ca atunci cand esti obosit e cel mai bine sa alergi happy treptat, incearca sa alergi din ce in ce mai mult(ca durata)