| mekappa25 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine, cum pot scoate o pata de la nuci verzi de pe o pereche de pantaloni albi cu carouri?

Răspuns Câştigător
| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Buna
Petele de nuci verzi se pot dovedi destul de greu de îndepărtat, iată câteva sfaturi care sper să vă fie de folos:

Daca v-ați pătat pe mâini

1. spălați temeinic mâinile cu apă și săpun
2. frecați-le cu o lămâie, folosiți atât zeama cât și coaja
3. clătiți bine mâinile cu apă curată pentru a nu rămâne lipicioase de la zeama de lămăi

Dacă ați pătat hainele

1. înmuiați pata în apă rece
2. pune-ți peste pată detergent de vase
3. adăugați peste pată puțin oțet alb pe care îl amestecați peste pată împreună cu detergentul de vase
4. lăsați soluția de detergent de vase și oțet să acționeze pentru 10 minute
5. clătiți cu apă rece și reluați procedura începănd cu punctul 2 până la dispariția petei

Sper ca te-am ajutat :*
Fundita?batting eyelashes [-o

10 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Cu foarfeca!
n-ai nici o alta sansa.
incearca cu inalbitour de rufe sau cu Venish.
dar or sa se decoloreze si carourile.

| Bernoullie a răspuns:

Cu Vanish winking

| IoanaTempah a răspuns:

Incearca cu Venish Lichid.

| BiaSiAtat a răspuns:

Pune-i intr-un ligean cu apa fierbinte in detergent si lasa-i acolo cam 1 zi. Daca nu merge nici asa incearca cu Ariel Expert, pune pe pata respectiva. Merge.

| ICanSeeAll a răspuns:

Incearca Vanish, dar ai grija sa nu fie pentru haine albe.

| Saya a răspuns:

Frate da ce-ai? Ai mancat spanac cu nasu?rolling on the floor)

| Tacii a răspuns:

La multe spalari,si daca nu merge nici asa,baga-i la clor.mie la multe spalari mi-a iesit,si si la clor iese... daca nu, incearca cu coca cola sau cu bere, in locul petei

| Madalina123 a răspuns:

Cu sare de lamaie sau Vanish.

| bogdan10aqua a răspuns:

Cu foarfeca

| maryo238 a răspuns:

Incearca cu clor, dar cred ca se va decolora:d