| DenizaVonDe a întrebat:

Ma puteti ajuta? vreau si eu sa invat street dance dar vreau cursuri online sh ceva nu greu, adica nu intensiv, gen stat in cap in maini...

MUTZUMEK!:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Loly a răspuns:

Poti cauta pe youtube dar mai bine te-ai inscrie la niste cursuri pe care le faci cu instructori.Vei invata mult mai usor si mai corect. Daca locuiesti in Bucuresti te sfatuiesc sa te inscrii la OneBeat.acolo ai cei mai buni instructori.si te poti inscrie la grupa lui Freak [cel mai bun dansator de street-dance din Romania si dansator Alex Velea ]. crede-ma se descurca foarte bine.l-am vazut la concerte si chiar stie ce face iar cursul nu costa chiar asa mult.E cam 100-150 lei pe saptamana dar merita pentru ca stii ca inveti de la cei mai buni.Sau daca nu esti din B poti cauta in oras la tine.In aproape fiecare oras sunt cursuri de street-dance si merita din plin banii dati.Si inca ceva.nu poti invata din prima sa stai in cap, in maini etc.Mai bine inveti ceva mai usor.niste pasi de dans etc.Pai bafta dar daca vrei sa inveti street-dance inscrie-te la o scoala si fa asta cu un instructor.Crede-ma,stiu ce vorbesc.Acasa nu ai nici o sansa.Bafta. :*

5 răspunsuri:
| Loly a răspuns:

Scuze...acolo unde am raspuns am scris ca e cam 100-150 lei pe saptamana dar de fapt e pe luna.Sorry.

| Flaviius87 a răspuns:

Stand pe maini tutorial:
http://www.youtube.com/watch?v=FwSjRtn6Eng
cu mult exercitiu vei reusi tot ce iti propui!
bafta!

| Madalin a răspuns:

Cele mai multe tot pe youtube gasesti tongue

Eu cel putin jerk pe youtube am invatat big grin

| AnaOneBeat a răspuns:

Eu iti recomand ceva si mai tare. Vino la tabara de dans DANCE CAMP ROMANIA - ai acolo coregrafi atat nationali cat si internationali si vin peste 150 de dansatori la nivel national. O sa iti placa la nebunie GARANTEZ - vezi info pe http://dancecamp.streetdance.ro

| DjFlorin a răspuns:

Si eu cautlove struck:*