| Jєรรเςค a întrebat:

Ma tot intreb cate fundite ai nevoie ca sa devii expert TPU?

Răspuns Câştigător
| Bii26 a răspuns:

Trebuie sa ai macar 500 de raspunsuri oferite. Apoi trebuie ca din totalitatea raspunsurilor oferite o mare parte sa fie si castigatoare. Conteaza mult si modul in care obtii aceste fundite ( raspunsuri castigatoare ). Trebuie sa provina din intrebari diverse dintr-o multitudine de categorii. Trebuie sa dai dovada de bun simt, dorinta sincera de a ajuta si sa scrii corect.

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Nu conteaza numarul de raspunsuri sau fundite! Poti sa fii si cu 60 de fundite http://www.tpu.ro/utilizator/myur

| Adorable a răspuns:

Iti trebuie cel putin 500 de raspunsuri pentru a deveni expert TPU.
Nu ai nevoie de un anumit numar.
Se calculeaza numarul de raspunsuri impartit la numarul de fundite, iar fundele trebuie sa reprezinte cel putin 10% raspunsuri castigatoare. Asta inseamna ca la 1 din 10 intrebari trebuie sa ai un raspuns castigator.

| IndescribableChild a răspuns:

Expertul TPU este ales dupa valoarea, explicitatea raspunsului activitatea pe site, nu dupa numarul de fundite.

| ProjectJackpot a răspuns:

Nu te mai tot framanta asa in privinta asta.Niciun expert TPU nu a pus astfel de intrebari, totul venind de la sine pe meritul tau.Nu este o competitie, poti fi respectat si sa ajuti pe cineva chiar daca nu esti expert.

| Ada11 a răspuns:

Nu conteaza, cu cat raspunzi la mai multe intrebari, cu atat esti mai apreciat de ceilalti.

| UninspiredName a răspuns:

Mmm. ce coincidenta...si eu la fel.winkingtongue