| JustMeFlory a întrebat:

Mai sunt cateva zile si intram in luna decembrie si totusi nu a nins, mai de graba zici ca vine primavara. Oare vom avea si noi zapada de sarbatori?sad

Răspuns Câştigător
| Ana_6509 a răspuns:

Meteorologii au spus ca din 4 decembrie va ninge.Acum raman sa vedem daca va fi asahappy. Daca nu, sa ne rugam la Mosu' sa ne aduca zapada.

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred ca va ninge. Adu-ti aminte de anii in care in care ningea prin martie. Datorita efectului de sera au fost aduse schimbari climaterice si nu mai putem spune ca avem patru anotimpuri in adevaratul sens al cuvantului. Va ninge dar trebuie sa avem rabdare.

| AvalohAlyn a răspuns:

Pacat ca nu mai sunt iernile de alta data(Incalzirea globala isi spune cuvantul... dar speranta moare ultimahappy

Stefan
| Stefan a răspuns:

Noi trebuie sa speram ca va fi zapada de sarbatori, dar important este sa fim sanatosi si sa avem voe buna.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ah, nu putem doar sa trecem peste?
Eu astept IULIE.

| viatadecacatt a răspuns:

Off chiar mi-as dori eu una(si cati nu si-ar dori) sa ninga in toata tara, sa avem sarbatori albe:X
Am auzit si eu ca au zis meteorologii ca o sa ninga din 4 Dec. dar pana la urma nu ei decid ci Dumnezeu.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Ehe la mine a nins tongue. Bine asta a fost luna trecuta si a tinut vreo doua zile numai straight face. Sper de Craciun sa fie zapada. Abia astept un sanius si o bulgareala love struck laughing

| Silvia a răspuns:

Ehh` si eu ce sa mai zic ca stau in Constanta si aici iarna vremea e cea mai calda din toata tara si daca ninge doua saptamani toata iarna e bine?laughingCica de la inceputul lui decembrie se va mai strica vremea si va ninge in aproape toata tara... sper ca si pe aici.big grin

| User a răspuns:

Sper sa nici nu ninga. eu unu' astept vara, nu iarnalaughing

| antonia09 a răspuns:

Buna,
Fenomenul de sera isi pune amprenta asupra vremii de peste tot. Din cate stiu sunt anumite zone in tara unde a nins, acum depinde si in ce zona stai tu.
Eu tind sa cred ca in zonele de campie va ninge cat de curand, nu se poate sa nu treaca iarna fara sa isi astearna covorul alb.
In zona unde locuiesc eu nici aici nu a nins. Pe munti insa e de ceva vreme zapada.

| daniDeeDee a răspuns:

Sarbatorile fara zapada, nu sunt sarbatori...sincer,nu au nici un farmec!

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Am citit acum cateva zile pe net ca de la inceputul lunii decembrie vom avea zapada care va fi si de craciun :X

| Cryssy a răspuns:

Nu se stie. Mi-as dori foarte tare sa ninga...

| mariusciocan a răspuns:

Te-ai saturat de zapada? laughing

| gabitza_3022 a răspuns:

Incalzirea asta globala...sunt zone in care a nins, nu cred ca nu o sa ninga macar o zi

| Summer Memories a răspuns:

Eu ce sa mai zic, can-am mai vazut zapada de 4 ani, pentru ca aici unde stau eu nu ninge niciodata straight face crying
Sarbatorile n-au nici un haz fara zapada sad

Răspuns utilizator avertizat
| Merilynne a răspuns:

Meteorologii spun ca va ninte super bine iarna asta si sa nu ne panicam

| lorra mng a răspuns:

Da asa este...
craciunul fara zapada e... trist
eu sper sa fie caci si anul trecut a fost fff frumos, a nins.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul calendaristic, nu corespunde cu timpul echinoctial.adica intram in decembrie, dar echinoctiul de iarna tot la timpul lui incepe.

Întrebări recente