| GeoXoXo a întrebat:

Mediile care sunt afisate ( de ex. Liceul X la profilul filologie 8.89) sunt cele mai mici din anul precedent, sau cele mai mari?

4 răspunsuri:
| Sheriarty a răspuns:

Ultima medie cu care s-a intrat, deci cea mai mica.

| Rapidistu47 a răspuns:

Media 8.89 (cum ai spus tu) e ultima medie cu care s-a intrat la Liceul X (profilul Filologie). Adica ultimu copil care a intrat avea media 8.89.
Dar nu te teme daca ai medie 8.85 ai sanse sa intri deoarece anul acesta se vor calcula diferit mediile, iar acestea vor fi mai mici, asa ca e normal sa scada si media de admitere!

| Mihaela2710 a răspuns:

Cea mai mică medie cu care s-a intrat la profilul respectiv. big grin

| Alvin_8845 a răspuns:

Cele mai micihappy