| fonfulika a întrebat:

Mersi daca ai rabdare sa citesti tot salut TPU, ce faceti? Puteti sa imi dati si mie niste recomandari bune de anime (nu doar anime "populare") tot felul de anime, preferabil sa aiba fantezie sau mister (stiti gen fairy tail -magicieni-fantezie, another -fenomen necunoscut- mister) vreau anime si descrieri de genu: hunter x hunter este un anime de fantezie, in care povestea se bazeaza pe prietenia lui gon si killua, acestia fiin in cautarea tatlui lui gon, si pe drum evoluand noi puteri. in mare este de actiune dar are si scene sensibile. intelegeti va rooog!

4 răspunsuri:
| Amiira a răspuns:

Anime-uri sunt o arta,una in care se pune suflet, doar asa reusesc sa ne "atinga inima", si ne raman intiparite in minte. Daca vrei arunca o privire aici pentru cateva: http://anime-ro-sub.ro/

| AlexanderHamilton a răspuns:

Spice Wolf ^.^ nu are prea multa fantezie, da' e unul interesant.

| bivolcarolincic a răspuns:

Salut sper ca o sa-ti placa animeurile recomandate de mine.
1)Kamisama Hajimasta, este o povestioara despre zei deci era o fata a carui tata era obsedat de jocurile de noroc astfel avind o gramada de datorii, a fugit de acasa lesindusi datoriile pe fiica lui.Asa cum ea nu a avut bani de a le plati a ramas fara casa(deoarece tipii de la banca au luat-o).Pe drum a intilnit un tip ciudat care sarutindo i-a dat semnul de zeu al pamintului.mai departe ii va da o adresa unde va gasi o casa de rugaciuni unde va gasi un paznic cu puteri de vulpe, dupa care traind ceva timp cu el isi da seama ca ii place de el.
2)Inuyasha,e o poveste despre demoni (nu sunt de groaza nici draguti unii sunt sunt draguti) deci e vorba despreo fata care cu ajutorul unei fintini secate poate sa ajunga cu 500 de ani in urma undeaintilnit un baiat numit Inuyasha.Intro zi o cioara demon a furat bijuteria sacra si incercind so ia inapoi a sparto.asa si au inceput calatoria loe cu scopul de a strine bijuteria la loc pe drum isi vor face prieteni.cu timpul se vor trezi si sentimente de dragoste intre ei.
3)DN Angel e o poveste de dragoste cu un tip super dragut el doarme inauntrul unui baiat care ca sa se transforme in acel inger se uita la poza fetei pe care o iubeste. deci ei string artefactele pline de rau si inving raul dar e o poveste cu putina dragoste.
le tinminte pe acestea. sper satiplaca

| Izabela1234567890 a răspuns:

Hell Girl.