| Soare_Soare_Paul_1992 a întrebat:

Mi-am luat de curând un aramax power 5000 și rezistența mi-a montat-o băiatul de la vapeshop și după o săptămână am zis să o schimb, toate bune și frumoase, după ce am schimbat-o am lăsat lichidul în atomizor vreo 10 minute să se înmoaie vata din rezistența și avea miros de ars...
A mai pățit cineva asta?
E de la rezistență?
Mulțumesc anticipathappy

2 răspunsuri:
| denisTiky a răspuns:

E bine ca ai lasat 10 minute sa se inmoaie rezistenta, dar cel mai sigur este sa picuri tu cateva picaturi de lichid prin acele gaurele de la rezistenta. Chestia cu lasatul sa se inmoaie nu stiu cat de ok este. Cel mai probabil acum iti este arsa rezistenta fiindca nu s-a inmuiat cum trebuie, se poate ca lichidul pe care il folosesti sa aiba mai mult vg si sa fie mai dens, asta l-ar face sa intre mult mai greu prin gaurile de la rezistenta.

| beyoun a răspuns:

E posibil sa fie si de la rezistenta. Poate ai tras cu prea multi watti. Am patit sa o ard tragand din greseala de vreo 5 ori la 70w, cand rezistenta accepta maxim 23. Incearca sa tragi cate putin, din ce in ce mai mult. Saaaaau, e posibil sa fie de la lichid. La lichidele liqua simteam miros de ars non stop.