| danutza45 a întrebat:

Mi-am patat rochia preferata cu uleisad

Cum as putea sa scot petele?

Funda

Răspuns Câştigător
| SummerRain a răspuns:

Incearca cu solutie de spalat vase, la mine a mers cu fairy.

5 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Vanish

| luvme a răspuns:

Incearca cu Vanish sau cu lamaie. storci putina lamaie pe pata cat s`o acopere si o lasi 10 min asa si dupa aia o clatesti.

| Marijuana a răspuns:

Petele de ulei se pot scoate cu ajutorul detergentului de vase. Aplici putin detergent peste pată și lași câteva zeci de minute să se inmoaie. Apoi bagi țesătura in mașina de spălat. Dacă pata nu dispare la prima spălare, mai încearcă odată și a doua oară sigur nu o vei mai vedeawinking. Această rețetă este valabilă pentru petele de ulei din floarea-soarelui și măsline

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Pune un pic de apa pe pata, apoi o lingurita de sare de bucatarie.Lasa cateva minute, pe urma freaca pata cu sarea ce a mai ramas si cu un burete. Functioneaza pe orice material, 100%

| Sele a răspuns:

Eu mi-am scos pata cu fairy big grin