| foreveryou a întrebat:

Mi-am patat pantaloni preferati cu ulei de la ton sad, cum as putea sa scot pata? ( e recenta )

Răspuns Câştigător
| Dope a răspuns:

Cel mai bine eu scot aceste pete cu detergent de vase, în special Fairy. Se pune puţin detergent pe pată, se freacă puţin şi apoi se clăteşte cu apă. Se repetă operaţiunea dacă este nevoie. Se mai poate folosi un amestec făcut din câteva picături de apă şi bicarbonat. Pasta rezultată se pune peste pată şi se lasă 30 de minute. Apoi se spală normal. Succes!

5 răspunsuri:
| CMaria21 a răspuns:

Din cate stiu eu, se ia cu pur.Se toarna pe pata si il presezi cu mana, si il lasi cam 15 minute, dupa care speli haina.

O zi buna

| Fayree a răspuns:

~ Buna :*. Incearca cu detergent de vase pentru ca scot grasimile, petele de genul asta. Bafta happy.

| Anonymous2899 a răspuns:

Cu altii noi. Funda?

| 24Maria a răspuns:

Cumpara sano spot remover, e foarte bun.