| anonim_4396 a întrebat:

Minciuna e buna sau nu?

Răspuns Câştigător
| Cezar a răspuns:

Minciuna, nu este buna. Dar totusi uneori folositoarewinking

9 răspunsuri:
| Daviiiiiid a răspuns:

NU! dar nu vreau sa te influentez sau ceva, dar minciuna e buna cateodata, dar oricum o sa se afle adevarul (crede-ma, stiu laughing ) deci te sfatuiesc sa nu o folosesti

| Diana0987 a răspuns:

Depinde,dar in general cel mai bine e sa spui adevarul si jumatate din gresealase iarta pe cand daca minti nu faci decat sa te minti pe tine insuti

| daηă a răspuns:

Cateodata.

| NothingImportant200 a răspuns:

Nu este buna, dar uneori trebuie sa minti. Uneori adevarul doare.

| KarmaPolice a răspuns:

Depinde desituatie, minciuna are picioare scurte, insa uneori este mult mai bine sa minti decat sa spui devarul. Adevarul poate sa doara uneori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu esti un om adevarat sau o minciuna? minciuna este fuga de responsabilitate, pentru faptele tale. mintind inseamna ca ai facut rau, si mergi din rau in mai rau.te scufunzi in minciuna in timp ce adevarul iese la suprafata ca uleiul in apa.iar tu ramai la fund.si nimeni nu te scoate de acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde in ce circumstante. Cateodata da, cateodata nu.

| Andrada1 a răspuns:

Depinde sub ce context o folosesti happy Nu prea vad minciunele sa fie chiar bune dar sunt situatii si situatii. Cum ar fi un barbat care ii spune sotiei sale insarcinate ca arata perfect. O minte.dar o minte intr-un mod placut pentru ca nu ar vrea sa o raneasca. Bafta!

| Bogdi_1326 a răspuns:

Minciuna nu e buna deloc. Oricum pana la urma cineva te va prinde.