| Onea_Lorena_2000 a întrebat:

Muta o singura linie pentru a egala.Atenție semnul egal nu trebuie sa se schimbe.
II = I

Răspuns Câştigător
| Unindividn0rmal a răspuns:

Buna! || = Prima linie verticala o adaugi la ultima si vei obtine |=1 adica 1 roman egal cu 1 arab.Ai obtinut egalitate. Cuplacere. O zi buna!

5 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Din cei doi de II iei unul si-l pui paralel cu semnul egal rezulta
I congruient cu I (doua unghiuri notate cu "I" congruiente) Q.E.D.

| Onea_Lorena_2000 explică (pentru Ara997):

Am încercat si așa insa semnul egal nu trebuie schimbat...trebuie sa rămână egalitate...mersi oricum

| Onea_Lorena_2000 explică (pentru Onea_Lorena_2000):

Mulțumesc

| Unindividn0rmal a răspuns (pentru Onea_Lorena_2000):

Funda te rog?

| Elena2106 a răspuns:

Nu inteleg