| flipthelick a întrebat:

'Neata Lume E Vineri'Neata TPU auziti puteti sa imi spuneti
Si mie va rog ce inseamna Taj Mahal

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Dca stiai ce e Taj Mahalul si vroiai semnificatia numelui, exista multe ipoteze una din ele ar fi ca numele deriva din persana, de altfel sotia lui fiind de origine persana,, Taj'' insemnand Coroana iar,, Mahal'' insemnand Loc.Traducerea ar fi,, Locul Coroanei''.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taj Mahal este un monument în orașul Agra, India. Pentru mai multe informatii scrie pe wikipedia.

| JustMusic a răspuns:

E seara, e joi si taj mahalul e un palat, cel mai mare monument arhitectural din indai{agra}.

Decat sa dau copy-paste la tot ce scrie pe wiki da tu un clik pe linkul asta si lectura placuta
http://ro.wikipedia.org/wiki/Taj_Mahal

Eka accha dina{ o zi placuta}

| WeAreYoung a răspuns:

In primul rand nu e vineri; inca e joi.
In al doilea rand Taj Mahal e un palat imens din India construit de un mogul pentru iubita sa.