| Sabwy a întrebat:

Neata, stie cineva unde as putea sa donez niste haine pentru copiii nevoiasi? As vrea sa fie in cluj-napoca. Tnx

7 răspunsuri:
| Sabwy explică:

@pypa007 mai multe detalii... tongue

| sergiu2525 a răspuns:

Nu conteaza din ce judet esti. du-te la biserica caci acolo mai vin coppi fara parinti si amarati. dale la cineva din biserica ca stiu ei ce au de facut.succes la fapta ta buna

| pypa007 a răspuns:

Neata la casa de copii

| ela_8957 a răspuns:

Ce gest frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preotul din primul sat de langa Cluj (care va este mai aproape )stie ce familii nevoiase are in sat, daca le dati la fundatii biserici sau case de copii, ajung doar resturile la copii, acestia au legaturi cu cei care au case second hand si le vand, am vazut faza asa ca, la preotul din sat du-te.

| nico05 a răspuns:

Buna ziua. avem 2 fetite mici de 1 an jumate si cealalta de 5 ani jumate.pana acum 2 luni sotul a mai muncit cu ziua prin sat si ne-am mai castigat traiul oarecum.de 2 luni nu mai are nimic de munca, am cautat si inca cautam.eu sunt casnica pentru ca nu am cu cine sa las fetele nici nu imi permit sa platesc un camin sa pot merge la munca.am ajuns intr-o situatie disperata, este rusinos dar chiar avem nevoie de ajutor, este dureros cand vezi ca nu ii poti oferi copilului tau macar strictul necesar.va rugam ajutati-ne cu ce doriti si cu ce puteti dumneavoastra fie alimente,jucarii, hainite, pampersi, detergent de spalat, orice este de mare ajutor. ajutati-ne sa le facem o viata mai frumoasa fetitelor noastre va rugam.dzeu sa va dea sanatate.o zi buna

| nico05 a răspuns:

Sunt o mamica a doua fetite cuminti de 2 si 5 anisori.Fac apel la mimicile cu suflet. Avem mare nevoie de hainite de copii,de adulti,alimente,pampersi,incaltaminte,jucarii, produse de igiena, rechizite pentru clasa 1 sau chiar si alimente. Orice pentru dumneavoastra este un lucru mic sau nefolositor,pentru noi inseamna enorm de mult.Din pacate am avut multe promisiuni, insa am asteptat cu sufletul la gura sa primim cat de putin, dar nu am mai avut vesti sau doream sa platim transportul...nu as vrea sa va plictisesc cu o lunga poveste, pe scurt va spun ca mama mea a murit de leucemie acum 7 ani, iar tata ne-a alungat din casa cu ambele fetite sub diferite pretexte.Parintii sotului meu s-au despartit de cand sotul meu era micut, iar mama lui si-a crescut singura copiii.Sotul lucreaza pe un salar de 600 de lei din care abia reusim sa platim intretinerea si sa mai cumparam cateva alimente.Eu nu lucrez, sunt casnica pentru ca nu am cu cine sa las fetita mai mica.Aici in sat nu este camin.Cea mare este la gradinita, urmeaza sa mearga la scoala.Pe 11 aprilie este si ziua lor de nastere.Va rugam daca doriti sa faceti un bine din tot sufletul dumneavoastra, fara a ne jicni sau a ne judeca, va rugam sa ne ajutati.Doar cel trecut prin necaz ne poate intelege.Va doresc o viata binecuvantata cu multa sanatate!